Flexity Sutra Neti bavlněná šňůrka s včelím voskem na očistné techniky nosu

Kód: 98/S379
69 Kč
Prodej ukončen

Sútra Neti šňůrka má délku 55 cm používá se k čištění nosu jako součást Šat Kariem - očistných jógových technik. Vyrobena v Indii.

PREDAJ_UKONCENY_CZ

Detailní informace

Detailní popis produktu

FLEXITY VSETKO PRE JOGU CZ

Sútra néti je očista nosohltanu založená především na mechanickém tření sliznice, která očišťuje, zprůchodňuje a aktivuje tuto oblast. Tato stará jogínská technika se praktikuje spolu s Jala néti, což je výplach nosních dírek slanou vodou. Sútra néti se považuje za účinnější metodu, je významná především z důvodu, že právě a pouze dýcháním nosem nám do těla vstupuje prána.

Při Sútra néti dochází k odstranění zaschlých a usazených sekretů, hlenů a dalších nečistot z oblasti nosohltanu, která spojuje ústní a nosní dutinu. Provádí se jemnými mechanickými pohyby pomocí hadičky nebo speciálního provázku, kdy pomocí tření dochází k prokrvení a aktivaci této oblasti.

Sútra néti se používá k proČIŠTĚNÍ nosu bavlněnou šňůrku, která je namočená do včelího vosku. Tato šňůrka se pomalinku sune do jedné nosní dírky až její konec vytáhneme ústy ven. Každou rukou držíme jeden konec a několikrát pomalu taháme šňůrku tam a zpět. 

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=qkz5vBv6Rx4

Sútra néti je vhodná při:

  • proČIŠTĚNÍ nosních dírek,
  • odstranění usazených sekretů a hlenů,
  • zprůchodnění dýchacích cest,
  • odstranění bloků z oblasti nad rameny.

Kdy praktikovat Sútra néti

Očistnou metodu Sútra Néti děláme dle potřeby. Nejvhodnější doba může být na jaře nebo na podzim, kdy se nosní dutiny více ucpávají. Očistu nosu ale můžeme praktikovat kdykoliv během roku, kdy potřebujeme dýchací cesty zprůchodnit. Pokud jsou nosní dírky průchodné, není třeba metodu praktikovat.

Nejvhodnější doba k Sútra Néti je ráno nalačno hned po vyČIŠTĚNÍ zubů jako součást ranní hygieny.

Upozornění: metoda není vhodná pro lidi s chronickým ucpáváním nosu (možné jen s vedením), zduření nosní sliznice, nosní polypy, odchylky nosní přepážky, rozšíření nosních mandlí nebo osoby, které nedávno prodělali operaci nosu, nebo středního ucha.

Doplňkové parametry

Kategorie: Očistné pomůcky pro jogíny
Záruka: 2 roky
Délka: 55 cm
Materiál: Bavlna

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

FlexityProdukty vyrobené pod značkou Flexity. Najdete zde popruhy na jóga podložky, dřevěné jóga bloky, dámské a pánské trička a další doplňky.