YOGA & DANCE FESTIVAL OSTRAVA 2024

9. ročník Mezinárodního Yoga & Dance SPRING Festival
26. - 28. 4. 2024
Ostrava - areál Dolní Oblast Vítkovice

10% slevový kód FLEXITYBREZEN platný do 31.3. 2024.

Pozvánka:

Rádi bychom vás pozvali na 9tý, a první pokovidový, ročník mezinárodního festivalu jógy, tance a energie s lekcemi, přednáškami a workshopy pod vedením zkušených zahraničních a českých lektorů. Na festivalu se můžete těšit na jógu, tanec, hudbu, zdravý pohyb a inspirativní přednášky z oblasti filozofie, psychologie a medicíny.

Tento festival začal nenápadně jako nezávislý projekt v roce 2011 a postupně se vypracoval na jednu z nejpestřejších a nejoriginálnějších akcí tohoto druhu v České republice, spojující jógu, tanec a hudbu, péči o harmonii těla, mysli a ducha. Festival má za cíl nabídnout lidem alternativu, rodinné a harmonické prostředí jógy a možnost ponořit se do jógového světa.

Po kovidové přestávce se festival v roce 2024 vrací v plné síle na scénu. Během tří dnů nabídne tradiční i netradiční přístupy k józe, stejně jako podnětné přednášky, odpočinek, uvolnění, načerpání inspirace a skvělou atmosféru. Akce se bude konat v pěti velkých sálech v prostorách Nových koupelen (Brick House) a Gongu, s doprovodným programem také v Jógista studiu a v dalších sálech. Součástí festivalu bude také stánková a odpočinková zóna s chutným a zdravým jídlem, masážemi a interaktivními prodejními stánky.

Festival spojuje různé styly jógy od klidnějších forem hathajógy, oduševnělé kundalíni jógy, relaxační jógy, partnerské jógy, jin jógy, terapeutické jógy, hormonální jógy, jógové terapie až po fyzicky náročnější formy jako ashtanga jóga, jivamukti jóga, power jóga nebo rocket jóga. Odreagovat se, odpočinout a uvolnit se můžete na meditačních a relaxačních lekcí, jóga nidře, mantra józe a na několika hudebních lekcích. Přivítáme ty nejlepší české lektory a osobnosti jógy, a také zahraniční lektorské hvězdy, jako je Jessica Sage Stickler z New Yorku s Jivamukti jógou s nádechem Punku, řecký Dimitris Dibelo z Rocket a Ashtanga Yoga, indického ducha přiveze oblíbený Kábir Bhárti, těšit se můžete na Komila Tuchtasunov z Tádžikistánu se zaměřením na thajské terapie a masáže, a chybět nebude také hvězdný Daniel Sonic Rojas, kolumbijský rodák s šamanskými předky se svou originální metodou Alliyana Movement.

Festival nabídne uvolněné přednášky odborníků z oblasti zdraví, medicíny, psychologie, filozofie a propojení s psychedelicky-spirituálním světem v podání Mgr. Jana Balůška, teologa a religionisty, člena České psychedelické společnosti. Letošním tématem bude vědomí a umělá inteligence, o čemž bude přednášet “nejchytřejší Čech” Karel Kostka, spisovatel, malíř, pedagog s nejvýše naměřeným IQ v ČR. V neposlední řadě na festivalové přednáškové platformě nazvané Karma Talks přivítáme matematika, podnikatele, filantropa a sociálního inovátora Karla Janečka. Nebudou chybět ani přednášky předních odborníků z oblasti psychosomatiky, transpersonální psychologie a medicíny.

Pro odreagování a zábavu večer můžete poprvé v rámci festivalu zažít oblíbený Ecstatic Dance s kakaovou ceremonií, kterou lze považovat za jogínský večírek bez intoxikace alkoholem či drogami. Užít si můžete také kreativní tanec s Marthou Papafoti stejně jako vyzkoušet africký tanec s bubny s oblíbenou skupinou SORO a Marcelou Sovadinovou nebo vyzkoušet hojivý Sound Healing. Přes den si můžete odpočinout hudbou, relaxacemi a dalšími lekcemi, včetně představení zpěváka Patrika Kee, lekce s mantrami či hudební lázně.

Na festivalu se během tří dnů objeví více než 65+ účinkujících a program je vskutku bohatý. Festival Spring nabízí neotřelou, originální a svobodomyslnou atmosféru, která po zimních měsících probudí energii v těle, zakřesne jiskru v duchu a přinese ten blahodárný jarní rozkvět, po kterém se budete cítit jako znovuzrození. Festival je určen jak úplným začátečníkům, kteří se s jógou třeba vůbec nikdy nesetkali tak návštěvníkům s pravidelnou jógovou praxí, čili všem zájemcům o jógu, zdraví, alternativní přístup k životu a duševní harmonii bez ohledu na věk či zkušenosti, zkrátka všem kteří chtějí nahlédnout do světa jógy a ducha bez ztráty racionální soudnosti.

Záměrem festivalu je probuzení, načerpání energie a inspirace po dlouhé zimě. Návštěvníci ochutnají různé styly a přístupy k józe, získají inspiraci z podnětných přednášek a mohou nasát energii do dalších dní. Součástí festivalu je také odpočinková Shanti zóna a stánková zóna, kde můžete nakoupit originální a tvořivé věci od lokálních a alternativních prodejců, uvolnit tělo po cvičení od napětí na masáži, vyzkoušet přírodní produkty, čaje, hojivé tinktury, kosmetiku nebo ručně dělanou bižuterii. Nechybět bude skvělé, pestré a zdravé, veganské a vegetariánské jídlo, domácí káva a pamlsky, po kterých se budete olizovat až za ušima. Nenechte si tuto akci uniknout v záplavě velkých komerčních festivalů a ponořte se do světa zázraků s námi.