Zdravá výživa

Podpora imunity je důležitá v každém ročním období, obzvláště v podzimních a zimních měsících. Kromě pravidelného cvičení, pohybu a správné životosprávy je na místě i bonus v podobě čaje, aroma olejíčku či kvalitního vitamínového výživového doplňku.

Stále více a více se do popředí dostává také ajurvéda a přírodní výživové doplňky založené na znalostech a zkušenostech tohoto nejstaršího léčebného systému na světě.

V této sekci naleznete vše kolem tématu zdravá výživa.

Přinášíme seznam produktů, článků a videí, které vám mohou pomoci si lépe vybrat nebo se zorientovat v tématu zdravé výživy.

Pokud hledáte produkty ke konkrétnímu tématu doporučujeme:

  • zadat téma do vyhledávání stránky (např. imunita) a objevíte nabídku Značek, Kategorií, Článků a Produktů týkající se daného tématu
  • použít filtr "Zdravotní téma" v kategorii ZDRAVÍ

PRODUKTY

ČLÁNKY

  • Máte obavy z chřipkového období? Vybrali jsme pro vás ty nejkvalitnější doplňky stravy, abyste dodali vaší imunitě ten plus co potřebuje v podzimním období.

VITAMIN D

D vitamín

Vitamin D má několik důležitých funkcí, jako regulace vstřebávání vápníku, fosforu a usnadnění normální funkce imunitního systému. Jeho dostatečný příjem by neměl být během podzimu zapomenut!

Vitamin D je vlastně v tucích rozpustná skupina vitamínů, která zahrnuje vitamíny D1, D2 a D3. Je esenciální, abychom užívali D vitamín spolu s nějakou formou tuku nebo oleje pro nejlepší vstřebávání.

Když je naše tělo když je vystaveno přímému slunečnímu záření produkuje vitamín D přirozeně, pokud to není možné, je třeba tento vitamín tělu dodávat. Můžeme ho získat iz určitých potravin jako losos, sardinky a olej z tresčích jater, nebo můžeme využít výživové doplňky abychom zajistili přiměřenou hladinu Déčka v krvi.

 

VITAMIN C

vitamín C

Vitamin C, známý také jako kyselina L-askorbová, nebo někdy jen kyselina askorbová, je ve vodě rozpustný vitamín, který si lidé – na rozdíl od většiny jiných živočichů – nedokážou syntetizovat. To znamená, že vitamín C musíme přijímat prostřednictvím stravy a výživových doplňků.

Vitamin C je životně důležitá látka pro naše zdraví. Pomáhá formovat a udržovat zdravé kosti, kůži a krevní cévy.

Kromě své role ve správném fungování imunity může vitamín C pomáhat i při prevenci nebo snižování rizika více chronických onemocnění. Je také silným antioxidantem.

 

ZDRAVÝ MIKROBIOM

mikrobiem

Do mikrobiomu patří nejen bakterie, ale také houby, parazity a viry.   U zdravého člověka tyto shluky klidně koexistují, spolu   vytvářejí mikroklima jednotlivých orgánů a žijí v symbióze . Jejich největší množství se nachází   v tenkém a tlustém střevě , avšak mikrobiomy máme v celém těle.

Správně fungující mikrobiom hraje důležitou funkci nejen v prevenci, ale také v léčbě některých onemocnění. Ne nadarmo se říká, že většina imunitního systému sídlí ve střevech.

BLOG: Co je zdravý mikrobiom a jak pečovat o obnovu střevní sliznice?

 

AJURVÉDSKÉ POTRAVINY A ČAJE

BLOGPOPIS1080x430nasirku2 (15)

Šálkem čaje ke zdraví. Bylinkový, ovocný, černý, zelený, sladký, kyselý, hořký – stačí si jen vybrat podle chuti. Ajurvédské čaje jsou opředeny tradicí, tisíci lety zkušeností a blahodárných účinků.

Naše nová kategorie ájurvédských potravin nabízí množství oblíbených druhů koření, čajů, kávy, nápojů, ghí, džemů, extraktů, chyavanprash, čatní, masala, olejů a dalších. Připravte si doma zdravá a chutná ajurvédská jídla, která jsou lehce stravitelná a navíc podpoří vaše zdraví.

BLOG: Seriál o ájurvédě #2: 20 kroků ájurvédské stravy na cestě k samoléčbě a vitalitě