Mála korálky meditační

Mala

Mála nebo jinak řečeno japa mála (sanskrit: माला; Malá) je soustava korálků na šňůrce, má zpravidla 108 korálků, nebo menší počet vždy dělitelný 9 (většinou 19, 21, 27, 54) a jednu kuličku navíc.

Mála je tradiční pomůcka určená k meditaci s technikou opakování manter. Opakování téhož přivádí naši mysl do jednoho bodu a tak ztišit myšlenky. Pomáhá tak zlepšovat schopnost soustředit se. Někdy bývají označeny také jako buddhistické korálky.

Mála se 108 kuličkami se používá při recitování nebo zpívání manter. 108 je ideální číslo pro všechny druhy účelů. Je důležité, aby naše myšlenky byly při recitování nebo zpívání mantry čisté. Mantra je praktické využití tajných sil, které mohou pomoci našemu pokroku. Mantra znamená sbírku písmen z abecedy.

Účinku je dosaženo opakovaným opakováním mantry. Podstatný je zvuk, který vzniká při recitování. Tento zvuk vytváří jedinečný duchovní otisk na osobu, která recituje. Existují různé mantry s inherentní potenciální silou. Tyto mohou být jen osobně přeneseny z Mistra na žáka. Toto jsou takzvané „Siddha Mantry“.

Nejprodávanější

Stránka 1 z 1 - 13 položek celkem
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Při objednávce nad 2 000 Kč
30 dní na výměnu zdarma
30 dní na výměnu zdarma
Platí pro nepoškozené zboží
Rychlé doručení
Rychlé doručení
Do 2 dnů tak máte zboží doma
Odborné poradenství
Odborné poradenství
Odborníci, kteří vám s výběrem poradí