Pro seniory

Jakmile dosáhnete svých zlatých let, je důležité o sebe pečovat, abyste si udrželi dobré zdraví a pohodu. Celý život jste tvrdě pracovali a nyní je čas užít si plody své práce. Ať už stále pracujete, děláte dobrovolníky nebo si jen užíváte důchodu, nikdy není pozdě začít pečovat o své tělo a mysl.

Jak stárneme, naše těla a mysl se mění a je důležité přizpůsobit náš životní styl těmto změnám. Zdravý životní styl může pomoci předcházet nemocem a stavům souvisejícím s věkem, jako jsou srdeční choroby, cukrovka a osteoporóza. Může také zlepšit vaše duševní zdraví a celkovou kvalitu života.

Flexity podporuje projekt Seniorem s radostí. Podpořit můžete i malým příspěvkem v košíku.

logo

PRODUKTY 

 

Existuje mnoho způsobů, jak si senioři udržet dobré zdraví a pohodu. Zde jsou některé z nejlepších možností:

Cvičení: Pravidelná fyzická aktivita je pro seniory nezbytná. Dokonce i cvičení s nízkým dopadem, jako je chůze, mohou zlepšit kardiovaskulární zdraví, posílit kosti a zlepšit rovnováhu.

Výživa: Zdravá strava je klíčem k udržení dobrého zdraví. Konzumace vyvážené stravy s velkým množstvím ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků a libových bílkovin může pomoci snížit riziko chronických onemocnění a zlepšit celkové zdraví.

Duševní zdraví: Duševní zdraví je stejně důležité jako fyzické zdraví. Zapojení do činností, které vás baví, trávení času s přáteli a rodinou a učení se novým dovednostem, to vše může pomoci zlepšit duševní pohodu.

Spánek: Dostatek spánku je nezbytný pro dobré zdraví. Zaměřte se na 7-8 hodin spánku každou noc, abyste zajistili, že vaše tělo bude mít dostatek času na odpočinek a omlazení.

Zvládání stresu: Stres může mít negativní vliv na fyzické i duševní zdraví. Cvičení technik zvládání stresu, jako je meditace, hluboké dýchání nebo jóga, může pomoci snížit stres a zlepšit celkové zdraví.