Jak se rozhodnout pro správné dámské legíny na cvičení jógy

damske leginy Niyama

Znáte rozdíly v střizích jóga oblečení?

Základním parametrem při rozhodování týkajícím se oblečení na jógu by měla by především pohodlnost. Komfort během každého cvičení je bez debaty na prvním místě. Bez příjemného pocitu z našeho jóga oděvu se jen těžko dá soustředit na všechny ostatní aspekty jógy. Výběr správných legín na jógu podstatným způsobem ovlivňuje pocit komfortu během cvičení jógy. Rozhodující je především materiál a střih. To, zda se vašemu oku zalíbí na první pohled design oblečení je již při celkově výběru třešnička na dortu. V první řadě dbejte na pohodlnost, až následně na design.

Legíny na jógu poskytují odolnější materiál, který není přehledný

leginy onzie damske

Legíny na jógu se staly v současnosti populární jako součást neformálního outfitu, která je s oblibou nošena i při aktivitách nesouvisejících s jógou. Původně navrženy legíny na jógu se staly rozšířené i při jiných typech sportu. A není divu, vždyť jsou skutečně jedinečným kouskem sportovního outfitu. Charakteristickou je pro ně hrubší látka v okolí pasu poskytující větší pohodlí a podporu při natahování se a praktikování různých jóga ásan. Klasické legíny tvoří tenčí materiál, který při různých ásan může být velmi rychle a snadno poškozen. Legíny určené na jógu jsou tvořeny mnohem odolnějším materiálem, který navíc vůbec neprosvítá.

V případě, že však váháte, zda využít jóga legíny nebo klasické látkové, zaručeně vsaďte na legíny vytvořené pro cvičení. Poskytují mnohem větší pohodlí, podporu v pase a umožňují při jednotlivých pozicích v józe (či při jiném sportu) mnohem větší flexibilitu.

Legíny nebo tepláky?

Dilema, na kterou neexistuje univerzální odpověď pro všechny. Vsaďte na to, v čem se cítíte sami sebou a příjemně. Každému vyhovuje něco jiného, a zároveň se vaše pocity mohou měnit v závislosti na aktuální situace či nálady. Všichni známe ty dny, kdy nejraději trávíme čas v teplákách. Je naprosto v pořádku, pokud i během cvičení jógy přijdou momenty, kdy raději máte chuť vystřídat legíny za volnější tepláky. Změna přece vždy přináší něco pozitivního. Myslete však i na fakt, že je třeba zvážit, jaký typ cvičení máte na plánu. Jsou formy jógy, kdy přílišná volnost legín / tepláků může brzdit váš pohyb během cvičení.

Jaké jsou základní střihy legín na jógu?

alo yoga leginy damske europe

  • Mid rise: klasický střih, na který jsou mnozí zvyklí nejvíce. Pás legín kopíruje ten váš a není zvýšený nad břicho.
  • Vysoký pás (high waist, high rise): kalhoty a legíny s vysokým pasem se za poslední roky staly skutečným hitem. Mnoha během cvičení vyhovuje mít překryté břicho legínami a zpevněný tak celý pás.
  • Capri: legíny ve střihu zvaném capri jsou typické svou přilnavostí, ale zejména délkou sahající přibližně do poloviny lýtek.
  • ⅞ délka: tento styl přiléhavých legín poznáte podle jejich délky, která sahá těsně nad kotník. Patří mezi velmi oblíbené střihy nejen při cvičení jógy, ale i jiných sportovních aktivitách.

S čím jóga legíny kombinovat?

Odpověď na tuto otázku vás zaručeně vůbec nepřekvapí-jóga legíny kombinujte s tím, v čem se cítíte dobře a pohodlně. Je na vašem pocitu komfortu, zda se rozhodnete pro sportovní podprsenku určenou na jógu, crop top nebo se lépe cítíte v tričkách či mikinách zakrývajících břicho (případně i sahajících pod záda). Z vlastní zkušenosti víme říci, že dobrý pocit z celkového outfitu jógy je násobený, pokud se rozhodnete pro set jóga oblečení, kdy vrchní i spodní částí outfitu ladí, jsou stejného designu a pohodlného materiálu. Při výběru oblečení na jógu nezapomínejte ani na ponožky (pokud nepatříte do skupinky těch, kteří raději jógu cvičí na boso).

Pocit komfortu je při cvičení jógy nesmírně důležitý. Pokud pro sebe naleznete to správné oblečení, získáte moc úplného soustředění se na cvičení a na vše krásné a úžasné, co jóga přináší.

OBJEDNAT-OBLECENIE-cz