Měděné poháre, hrníčky, láhve a nádobí

Měď má příznivé účinky na zažívací trakt, stimuluje mozkovou aktivitu, reguluje krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu, pomáhá léčit rány rychleji, přináší úlevu od bolesti. Pokud chcete využít léčivou sílu tohoto kovu, začněte pít vodu z měděných sklenic a hrnků. Měděné nádobí jako sklenice, láhve, džbány a hrníčky si našly dnes oblibu jak v tradiční ajurvédě tak i v gastronomii a barmanství.

Jak používat měděné nádobí

Měď je známá svými antibakteriálními a antimikrobiálními či antivirovými vlastnostmi. Naplňte studenou vodou večer a nechte přes noc odstát. Ráno hned po probuzení vodu vypijte. Měď patří mezi měkčí materiály a proto se může snáze prolíčit a doporučuje se zacházet s nádobím opatrněji. Pozor, abyste to s množstvím vody za den nepřehnali na kolik tělo dokáže přijmout jen omezené množství minerálů. Nadbytečné množství jakýchkoli minerálů a vitamínů se z těla v lepším případě vyplavuje.

Jak pečovat o měděné sklenice a láhev na vodu

Měděné nádobí časem mění svůj vzhled vlivem prostředí, ale správnou údržbou pomůžete k delší životnosti. Určitě je nemyjte s chemickým saponátem a drátěnou hudbou. Měď z povrchu takto postupně oloupete. Namísto toho si do nádoby vyždímejte polovinu citronu a dbejte na to, aby se šťáva dostala na každou zeď. Po několika minutách jednoduše vypláchněte s čistou vodou.

Na očistu jazyka naleznete v nabídce i měděné škrabky

Poznejte vše k tématu Ajurvéda

Nejprodávanější

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Při objednávce nad 2 000 Kč
30 dní na výměnu zdarma
30 dní na výměnu zdarma
Platí pro nepoškozené zboží
Rychlé doručení
Rychlé doručení
Do 2 dnů tak máte zboží doma
Odborné poradenství
Odborné poradenství
Odborníci, kteří vám s výběrem poradí