4 důvody pro které vyměníš společnou jóga podložku za vlastní

jogamatka karimatka na jogu neklouzava

JÓGA PODLOŽKA -  JAKO VAŠE POSVATNÉ MÍSTO

Proč si kupovat vlastní jogamatku? V Jógacentrách jsou přece podložky na cvičení zdarma. Ano pokud jsem začátečník, nemusím to sílit a hned běžet do obchodu (e-shopu) po novou jogamatku. Nejdříve si určitě třeba vyzkoušet několik lekcí, najít si vhodného instruktora a pak se pustit do pátrání po nejlepší jogamatke. S tímto hledáním velmi rádi pomůžeme v našem článku o výběru podložek. Pokud váháš zda si koupit svou vlastní karimatku na jógu nabízíme ti zde několik argumentů:

1. HYGIENA

Tak jako ty, i ostatní cvičí na stejné jogamatke před tebou a jak víš během cvičení se řádně zapotíš. Nošení vlastní jogamatky tomuto jednoduše zabrání. Pokud jsem pravidelný návštěvník jóga centra, nechám "erární" jogamatky pro začátečníky nebo pro ty, co si tu svou zapomněli doma. Pokud zůstaneme při hygieně, určitě se o tu vlastní dobře starej. Může ti pomoci například i náš Manduka Mat Wash Spray.

2. ENERGIE

Během cvičení jógy se koncentruješ a věnuješ svou energii cvičení. Spojením se zemí je právě tvá jogamatka. Dáváš do ní tvou vlastní energii, která v ní zůstává i nadále. Podobně jako v tradici bojových umění byly opasky nebo meče považovány za místo duše bojovníka může být jogamatka považována za osobní posvátné místo. Například každý samuraj měl velmi osobní pouto se svým mečem. Dosud je například v bojových uměních tradice, že se nesmí dotýkat cizího pásu, který symbolizuje zkušenosti a učení získané tvrdou praxí.

prirodni joga podlozky

3. ZDRAVÍ

Pokud trpíš alergií na určité látky, plasty, je pro tebe vhodné si nalézt jogamatku vyrobenou čistě z ekologických materiálů, případně bez chemických změkčovadel a příměsí - jako jsou ty od Manduky. Budeš poměrně často v přímém kontaktu se svou podložkou včetně ležení na obličeji, proto pokud nechceš riskovat nemilou reakci svého těla dej si záležet na správném výběru.

4. VLASTNÍ CVIČENÍ

Když už máte vlastní jogamatku doma nic vám nebrání si ji rozrolovat v pokoji a zacvičit si pozdrav slunci každé ráno, nebo vzít si ji se sebou na výlet přes víkend, nebo na jóga pobyt na Bali. Vlastní podložka ti pomůže budovat si hlubší vztah s cvičením. Představuje základní prostor, kde se vše odehrává. Opakovaným cvičením se člověk zžívá se svou podložkou a zná detailně každé její zákoutí. 

BLOG: PORADCE VÝBĚREM PODLOŽEK NA JÓGU