5 důvodů pro tělové peelingy či scruby

Tělové peelingy jsou tu s námi již nějakou dobu a získávají si stále stále větší oblibu nejen u žen i u mužů. Dnes peelingy používáme od hlavy k patě. V tomto článku popíšeme ve zkratce nejdůležitější věci, které potřebujete o peelingu vědět.

telove peelingy

zdroj: markscrub.com

Co bychom měli vědět o naší kůži

Lidská kůže je orgán, který pokrývá cca 1,5 až 2 m2 našeho těla a působí především jako naše ochranná vrstva (minutka anatomie :). O tuto naši ochranu bychom se měli patřičně taky starat, aby si mohla plnit své funkce co nejlépe. Kůže nám kromě ochrany pomáhá při dalších procesech v těle a neustále se dynamicky mění. Její základ spočívá ve třech na sebe uložených vrstvách - pokožka, škára a podkoží, které mají různou tloušťku v jednoltivých částech těla.

Naše kůže se neustále produkuje a obměňuje. V tomto procesu neustálé změny dochází na konci k odumírání buněk, které chceme v tomto článku zaměřit a podívat se na to co s ním, abychom naší pokožce dopřáli tu nejlepší péči jakou si zaslouží :)

Jak účinně na regeneraci pokožky?

Pomozte pokožce se snadněji a šetrně zbavovat odumřelých buněk a urychlíte tak proces její regenerace a tvorby nových buněk, potřebných pro její správnou funkci. Jedním z řešení, které si v dnešní době získalo celosvětovou oblibu je právě tělový peeling. Ideální takový, který je na bázi rostlinných a přírodních extraktů. Tělový peeling si dnes můžete namíchat i sami:

 pinterest

 

Pokud se pokožka nedokáže dostatečně regenrovať, tvořit si potřebné zásoby, stává se suchou. Právě tomuto chceme předejít, chceme aby naše pokožka plnila všechny své funkce, měla dostatek kožního mazu, vody a organických sloučenin. Nejvíce pokožka dostává zabrat v zimě. Ztráta přirozené vlhkosti pokožky bývá způsobena menší produkcí ochranného kožního mazu vlivem chladného počasí i častého střídání suchého kancelářského vzduchu s mrazivým počasím venku. Celkový stav pleti však ovyplvňuje mnoho faktorů jako stres (ten se cvičíme zvládat právě na hodinách jógy), hormonální nerovnováha ale i nesprávna životospráva. Výsledkem ztráty přirozené funkce pokožky může být nadměrná mastnosti, vyrážky, flíčky, suchá pokožka či jiné problémy. Pojďme zkusit nalézt řešení na tyto problémy s peeling nebo Scrub.

Jaká řešení tělový peeling nabízí?

  • Obnovuje ochranný mechanismus kůže a její regeneraci
  • Dodává vitamíny pokožce a hydratuje suchá místa
  • Zabraňuje tvorbě akné a zvýšené tvorbě mazu
  • Krásně čistí a omlazuje pleť
  • Odstraňuje odumřelé kožní buňky a prokrvuje pokožku

 telove-peelingy-skraby

Jak správně používat tělový peeling (od markscrub)

I používání peelingu má svá pravidla. V první řadě je třeba si vybrat správný produkt - čím citlivější a sušší pleť, tím jemnější zrníčka byste měli zvolit. Samotný peeling se nanáší vždy na vyčištěnou a navlhčenou pokožku, nejčastěji za pomoci prstů. Jemné krouživé pohyby podporují mikrocirkulaci v tkáních, čímž se zvýší zásobování buněk kyslíkem a živinami, a zároveň i absorpční schopnost kůže. Peeling nechte působit 2-3 minuty a poté důkladně opláchněte, nepříliš horkou vodou. Takto ošetřená pokožka je dokonale připravena na následnou hydrataci pomocí hydratačního tělového mléka nebo oleje. Jejich působení je právě po použití peelingu mnohem účinnější.

Pozitivní výsledky v podobě zdravé, vitální a hezčí pokožky se dostaví v případě, že budete používat peeling pravidelně, nejlépe dvakrát týdně. I zde však platí zásada "méně je více", což znamená, že je třeba dodržovat určité intervaly jeho užívání, aby měly jednotlivé vrstvy kůže dostatečný čas na regeneraci. Jeho pravidelným používáním nejenže objevíte klíč ke zdravé a krásné pokožce, ale zapůsobí na vás i vašeho partnera jako účinné afrodisiakum.