Příběh Alo Yoga, nejslavnější značky jóga oblečení na světě

alo yoga oblecení

Značka Alo Yoga známá v celosvětové jóga komunitě byla založena v roce 2007 Danny Harrisem a Marcem deGeorge v Los Angeles USA. Alo se specializuje hlavně na jóga oblečení kategorie "athleisure", které funguje jako "studio-to-street", čili ho můžete nosit jak na hodiny jógy tak s ním rovnou vyběhnout i na ulici.

Athleisure je pojem, který se pomalu dostává i k nám a jde o trend, kdy se oblečení původně určené na cvičení může nosit i v prostředí mimo tělocvičny či studia. Alo vyrábí jedno z technologicky nejpropracovanějších oblečení na světě s množstvím vlastních tkanin a unikátních střihů či designů, které jsou testovány jak samotným týmem tak i kvalitními joga instruktory, tak aby odolaly i těm nejnáročnějším pozicím a vydržely co nejvíce pracích cyklů.

Každý kus stlačuje, zvedá a tvaruje tělo, udržuje zahřáté svaly, což umožňuje dát ze sebe maximum. Všechno oblečení je antimikrobiální a udrží vás v suchu. Alo přináší jógu do světa. Je to jádro, proč dělá to, co dělá. Protože vědomé žití vede k lepšímu životu. To je skutečný význam studio-to-street: vzít vědomí z praxe na podložce a uvést ho do praxe v životě.

Přečtěte si také: CO STOJÍ ZA PŘÍBĚHEM YOGA DESIGN LAB

Alo si s námi našlo cestu i na Slovensko a Česko:

alo yoga cesko

alo yoga praha

Foto by @gabciska
Sledujte na Instagramu :)

Alo jako samotný pojem vyjadřuje akronym "Air, Land, Ocean" čili vzduch, zem a oceán, čímž apeluje na snahu o udržitelnost životního protředí a vědomý přístup k využívání přírodních zrojov a péče o naši planetu. Oblečení je proto vyráběny z organických materiálů, z udržitelných látek, s minimální uhlíkovou stopou a v uzavřeném výrobním cyklu.

Vědomé hnutí se rozšiřuje na kulturu v Alo, kde je solární kancelář, jóga pět dní v týdnu pro zaměstnance v naší posilovně, kamiony na biopotraviny, nabíječky pro elektromobily, pokročilý recyklační program, který redukuje odpad z malé domácnosti a setkání mimo fontány v naší meditativní zenové zahradě. Máme gong. A používáme ho. Naše obchody jsou navrženy tak, aby byly místy pro komunitu - lidé a myšlenky se prolínají s organickou šťávou, kombuchou a kávou. Vzdušné studio jógy a střešní krytina v našem obchodním domě Beverly Hills je místo, kde to skutečně žije. Na jedné stěně je dokonce nadpřirozená kosmická nástěnná malba - přijďte na nějaké astrální cestování :)

Alo family tvoří základ joga komunity, která počítá dnes přes 4000 instruktorů a nadšenců jógy po celém světě. Rozšířením Alo family je neziskový projekt Alogives, jehož cílem je přinést pohyb a vnímavost dětem v každém věku. Děti se učí jak se lépe hýbat, dýchat, uklidnit jejich mysl, snížit negativitu, posílit to pozitivní a nalézt klid upřestřed výzev, kterým čelí v jejich věku. Krátké 5 minutové videa jsou určeny na 12 týdenní ucelený kurz, které má děti inspirovat k lepšímu životu. Více na  https://www.alogives.com

alo joga veci

Pro všechny ostatní Alo pravidelně sdílí množství jóga videí na svém

Youtube profilu:

XsMBEM88_rIOvO14Rm5NfioTJ1RhhSb0UiWbg2_sH3NpDEEr8aRqPiosxaVaO7u5gR3C-18I9A=w1440-fcrop64=1,32b75a57cd48a5a8-nd-c0xffffffff-rj-k-no

 

Nebo si můžete vybrat hodinu podle své chuti a nechat se vést Alo instruktory v jejich placené video platformě: https://www.alomoves.com 

Nahlédněte s námi exkluzivně do některých prodejen v rodišti Alo:

 

alo yoga leginy

leginy alo yoga

alo yoga flexity

Pokud máte Instagram určitě máte svých oblíbených jogínů, který i vás inspirují, my jsme vybrali našich 3 favority:

alo yoga instagram

Vyberte si svůj Alo kousek u nás, nemusíte čekat na Ameriku a celní úřad :)

alo yoga eshop