Co stojí za příběhem Yoga Design Lab

Na celém světě se dnes rozhýbává anti-plastové hnutí; EU zakazuje plasty na jedno použití; National Geographic 's #planetorplastic kampaně vyřeš hladiny této palčivé tématu. Je na čase, aby každý z nás přemýšlel o naší ekologické stopě.

 

Značka Yoga Design Lab se do hnutí proti plastem zapojilo kolekcí poutavých luxusních jóga podložek vyrobených z přírodní gumy a recyklovaných plastových lahviček z mikrovláken. Nyní se svou sbírkou Yoga Design Lab přináší tuto technologii, která je příznivá pro život na zemi i na ručníky na podložky a na ruce.

yoga design lab podložky

Harper Bazaar a Vogue označují jejich produkty jako "úžasné umělecká díla" a dělají s nimi díru do světa jógy. Yoga Design Lab je mladá balijská jógových značka, která proniká do průmyslového odvětví se sofistikovanou technologií a uber-barevnými vzory.

 "Cílem bylo vytvořit krásný, vysoce funkční produkt s nejmenší ekologickou stopou. Nesčetné jógamatky skončí na skládkách, protože jsou vyrobeny z nerecyklovatelných, nebezpečných materiálů. Zatímco naším celkovým cílem je omezit používání plastů, můžeme alespoň začít znovu využívat to, co už je tam venku a udržet dále z našich oceánů. "-Chad Turner, zakladatel / designér.

 Jak je vyrobeno toto mikrovlákno? Jde o tzv. uzavřený cyklus výroby, takže můžete si být jistý v savasane, že vaše jóga podložka je složena z materiálů splňující etické normy. Balíky plastových lahví jsou dodávány recyklovatelnými sběrači. Pracovníci výroby příze oddělují barevné lahve od čistých, zatímco každá láhev, včetně štítků a víček, se kontroluje na cizí materiály. Tříděné PET láhve se pak sterilizují na čisté, sušené a rozdrcené na malé kousky, které jsou zcela bez škodlivých pěnotvorných činidel a změkčovadel. Čipy procházejí procesem vytápění, který jim umožňuje procházet zvlákňovací tryskou, dokud nekončí jako vlákna nití v cívkách. Vlákna jsou natažené do hladkých strun a potom procházejí skrúcacím strojem, který dává polyesterovým vláknům plyšovou vlněnou texturu. Zvlněné polyesterové příze se suší, balí a procházejí kontrolou kvality ještě předtím, než jsou vhodné k prodeji.

 

yoga design lab designové podložky

Zdroj: Yoga Design Lab

Klíčovou filofoziou Yoga Design Lab je přední design spojený s inovativní funkčností a vědomým využitím obnovitelných zdrojů.

V roce 2014 kanadský surfař a jogín Chad Turner prodal všechny své věci a přestěhoval se na Bali s myšlenkou vytvořit krásné jóga podložky. Mladá značka produkuje vizuálně úžasné ekologické výrobky pro jógu, které mají inspirovat.

 

Tipy ako sa dobre vybaviť na hodinu Hot Jogy (SK)

 

"Seděl jsem v zadní části plné jóga třídy během dovolené v ubývají na Bali a při pohledu kolem jsem viděl jen moře neoriginálních barevných podložek. Myslel jsem si, že musí existovat způsob, jak vytvořit vysoce funkční produkt, který byl také esteticky krásný. Tak cesta začala. Ve zkratce, prodal jsem své věci, sbalil pár tašek a odešel na Bali s cílem vytvořit úžasnou linii produktů jógy, které inspirují lidi, aby nadchly pro jógu "- Chad Turner.

 

Každý 1 dolar z prodaných kusů jde na podporu Urban Youth Yoga Programs.

 

 

button-eshop-objednat

 

Jak my můžeme starat o naši planetu lépe?

 

eko filosofie yoga