Hodina Jógy - jaké si vybrat oblečení, aby se vám pohodlně cvičilo

Začínáte s jógou a máte dilema v čem cvičit?

Ačkoliv se to možná nezdá, ale výběr na našem trhu vás může docela zmást. Rozhodujete se mezi krásným, stylovým a barevným oblečením, nebo raději funkčním a kvalitním? Pokud do výběru investujete trochu času můžete mít obojí.

Jóga není pouze klidné dýchání v pozici lotosového květu, ale je to sport, jako každý jiný a i při ní se dokážete pěkně zapotit. I proto musí být oblečení na jógu nejen pohodlné, barevné, ale i funkční.

Mnoho žen upřednostňuje legíny a fáze cvičení velmi neřeší. Dá se říci, že i mezi jogínkama existují takové, co nedají dopustit na široké pohodlné kalhoty hlavně na začátku při roztažení a zahřátí svalů, ale převážná většina sahá po pevných, ale pohodlných legínách, ve kterých budou nejen dobře vypadat, ale se také vědět pořádně hýbat a to na všechny směry.

Ty by měly být maximálně pohodlné a dovolit "dotáhnout" každý cvik. Pokud cvičíme ve studiu, je dobré pokud jsou legíny neprůhledné ale ne příliš hrubé.

Má vliv to, co nosíme i na náš výkon?

Pokud se při cvičení necítíme komfortně, tak určitě ano. Nemá smysl cvičit pokud při cvičení musíte stále přemýšlet, zda sousedka nevidí váš zadek, případně se vám neodkrývá dekolt :). Měli byste si být jistá, že všechno drží hezky na svém místě a naplno se oddávat cvičení bez vedlejších nepohodlných myšlenek.

Aktivní životní styl nám umožňuje objevit naši vnitřní sílu a krásu. Tělo pravidelně podrobováno fyzické aktivitě mimořádně prospívá mysli. Fyzická a mentální výkonnost jsou velmi úzce spojeny, a proto platí, že čím sportovně zdatnější tělo máte, tím lépe dokážete reagovat na podněty, tím sebevědoměji se budete cítit a tak i vystupovat. Nezáleží na tom, jak pevně vypadáte, ale jak se vy cítíte. Vaše mysl se i díky pravidelné aktivitě stává odolnější a silnější.

Je vůbec možné si vybrat nesprávné oblečení na cvičení?

Pro lepší krevní oběh, který je při józe velmi důležitý musíte mít pocit komfortu a vybrat si takovou velikost a typ podprsenky, abyste se v ní cítili dobře a hlavně mohli snadno a bez problémů dýchat. Podprsenky či topy s výztuží jsou ideální pro ženy s většími prsy, ty menší zvládnou i pohodlné bez výztuže. V tílkách nebo tričkách se meze nekladou, ideálnější jsou však užší, které vám v obrácených polohách nebudou překážet. Ty volnější jsou zase lepší na cvičení ve fitness.

Cvičíte raději naboso nebo v ponožkách?

toesox

Je to na vás. Někdo se rád "jistí" protiskluzovými ponožkami , jiný zase miluje kontakt se zemí. Typů je mnoho, je potřeba se v nich cítit dobře a hlavní je, aby pokud už je nosíte plnily svůj účel dokonale.

Naštěstí si dnes můžeme vybírat z mnoha vzorů a barev. Sportovní oblečení pro ženy je kvalitní, funkční, zároveň zábavné, barevné, stylové a i sexy. Jak si však vybrat to správné? Je třeba si položit otázku, v jakém typu se cítíte nejlépe, případně v jaké barvě, vše záleží od vašeho dobrého pocitu.

Barvy oblečení mohou mít pozitivní, ale i negativní účinky.

Slyšeli jste už o psychologii barev? Každá barva má svou moc a svůj vliv na člověka a jeho mysl. Některé barvy zklidňují, některé v nás vyvolávají pocit radosti, tepla či dokonce zimy.

  • Červená je optimistická barva, vitální barva aktivity, horka, boje, vášnivého života. Má mocné účinky na naše tělo, především v souvislosti s tělesnou aktivitou a pohodou. Zvětšuje svalovou hmotu, zrychluje puls, zvyšuje krevní tlak a zrychluje krevní oběh a vylučování adrenalinu. Také prohlubuje dýchání. No pozor někdo se v červené barvě nemusí dobře cítit.
  • Zelené se říká také barva zdraví. Má uklidňující vliv na celkový organismus. Je to barva klidu, umírněnosti, odpočinku, rozmýšlení. Její symbolika má vliv na náladu člověka, uklidňuje a uvolňuje. Je znakem vyrovnanosti. Má opačné účinky jako červená.
  • Modrá barva uklidňuje a umocňuje ponoření se do vlastního nitra, podporuje koncentraci.
  • Oranžová j e vyjádřením tepla, srdečnosti, je pozitivní a vyvolává úsměv na tváři. Povzbuzuje i chuť k jídlu a měla by napomoci při ranním vstávání.
  • Žlutá je barvou slunce, života, úsměvu a optimismu.

Co se sportovního oblečení týká kombinujte barvy, které co nejlépe reprezentují vaši povahu, abyste se cítili pohodlně a zároveň krásné.

Je důležitý střih?

Dnes je výběr oblečení poměrně velký co se týká nejen barev ale také střihů. Dokážete být v kvalitním, pohodlném oblečení a přitom se cítit i sexy pokud vám na tom zaleží. Není nutné odhalit mnoho, ale krátké topy do pasu tzv. Cropp-topy, nebo tílkové podprsenky vypadají skvěle a jsou praktické. Co se legín týče oblíbené jsou High Rise (High Waist) , což znamená "vysoký pás", zakryjí vaše bříško, zpevní boky a hlavně ochrání vaše kříže.

Při výběru můžeme myslet i na ochranu naší planety

S rostoucí globální konzumací narůstá i množství odpadu se kterým se budou muset vypořádat naše děti. Jelikož by nám mělo záležet na tom, co tu po nás zůstane, je právě na naší generaci vymyslet nové způsoby zpracování nepotřebných materiálů, jejich tzv. recyklace. Dnes už jsou k dispozici naštěstí technologie umožňující opětovné využívání a zpracovávání těchto materiálů.

Na co všechno je třeba výběru soustředit?

  • Především na výrobce (značku). Dnes už není vůbec raritou výrobce, který dbá na ekologickou stránku výroby oděvů. Oblečení je vyrobeno z certifikovaných materiálů, které splňují standard Oeko-Tex. Standard OEKO-TEX je celosvětově uznávaný model testování a certifikace pro syrové, polo-dokončené a dokončené textilní produkty ve všech fázích zpracování a stejně se týká i použitých doplňků. Jedním z mnoha kritérií je zákaz používání toxických látek a změkčovadel v jakékoli části produktu. Příkladem jdou značky Manduka, Bodhi, Onzie či ALO .
  • Dále se soustřeďte na materiály. Ty, které jsou přátelské k životnímu prostředí jsou například organická bavlna, konopí, Modal nebo Tencel, ale i mohé další.

alo blog

Zdroj foto: ALO Yoga

Na závěr můžeme jen dodat, že nezapomínejme, že všechno v přírodě je propojené. Pokud se o ni budeme patřičně starat, bude se ona starat o nás. Výběrem oblečení, které chrání životní prostředí se stanete odpovědným člověkem, který přispívá ke zlepšení životního prostředí. Tato odpovědnost vás naplní pozitivní energií, která se určitě projeví na kvalitě vašeho výkonu. Je to jeden velký cyklus.

Tak jako nakonec všechno v přírodě. Proto si vybírejte kvalitu, abyste se cítili dobře na těle i na duši :)

OBJEDNAT-OBLECENIE-cz