5 nejkrásnějších míst v Česku na jóga pobyt

joga pobyty cesko

Slovensko a Česko jsou nádherné a jedinečné země, a přece mají toho i hodně společného. Obě země nabízejí velké množství dech-beroucích míst a přírody, které se vyplatí navštívit. Podobně jako cestování na Slovensku, je i výlet napříč Českem jednou z věcí, které bychom si v rámci našeho "TO DO" listu měli jednoznačně splnit. Proč? Protože to nepochybně stojí za to!

Jóga pobyt je skvělá příležitost odpočinout si a zároveň poznat nové výjimečné kouty světa. Dříve, než se vydáte na poznávačky do velké světa, vězte, že výjimečné místa se nabízejí i tady doma a v sousedních zemích. Raději jednou zažít, než stokrát slyšet, že? Harmonie, poznávání nových míst, neopakovatelné východy a západy slunce ... to vše a mnohem více čeká na vás tady doma, ale i v sousedních zemích. Inspirujte se našim článkem o nejkrásnějších místech v Česku, které se vyplatí navštívit, pokud plánujete svůj jóga pobyt.

1. Krkonoše

jogovy pobyt cesko

Pohoří, o které se Česko dělí i s polskými sousedy, se rozléhá v severních Čechách. Ukrývají množství čarokrásných míst, které neobjevit by byl skutečně velký hřích. Joga pobyt v tomto prostředí může být využit na aktivní dovolenou nebo na dny plné nekonečného relaxu a kouzelných výhledů. Toto jedinečné místo nabízí 900 kilometrů cyklostezek, dalších 900 kilometrů pěších tras, pestrou nabídku welness center a samozrejme- nekonečně krásnou přírodu, která hraje zejména v podzimních měsících všemi barvami.

2. Lednice

Malebná obec Lednice je součástí Jihomoravského kraje. Turisty je oblíbená zejména díky jedinečnému zámku, který je vyhledávaný a navštěvovaný zejména v létě. Lednice jsou skvělým únikem od městského ruchu a nacházejí se jen skok od dalších kouzelných českých měst Valtice a Mikulov, které jsou tvořeny rozsáhlými vinohrady. Svůj jóga pobyt můžete spojit s cyklo-výlety, pro které se v Jihomoravském kraji nabízejí rozsáhlé chodníčky a trasy lemované nádhernou přírodou Pavlovských vrchů.

joga retreaty cesko

3. České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko je skutečným přírodním skvostem, pro všechny milovníky dech-beroucích zážitků. Místo jako stvořené pro jóga pobyt. Čistá energie načerpaná z přírody v kombinaci s odpočinkem a klidem je přesně to, co vám pobyt v Českém Švýcarsku dá.

4. Jizerské hory

Liberecký kraj nabízí tento přírodní skvost jako na dlani všem milovníkům relaxu v přírodě. Lokalita se může pyšnit skutečně pestrou nabídkou ubytování spojeného s wellnesu.

5. Praha

joga praha

Bez Prahy by seznam nejkrásnějších českých měst snad ani nemohl být považován za plnohodnotný. Praha je prostě skvost, který lze navštívit stokrát a stále bude nabízet nové nepoznané zážitky. Proč nespojit příjemné s užitečným a svůj jóga pobyt nespojit právě s objevováním tohoto výjimečného města? Právě v Praze se soustředí bohatá nabídka různých jóga cvičení, pobytů, víkendů, seminářů. Město je sice spíše pro ty, kterým vyhovuje ruch a dynamické prostředí, avšak i uprostřed těch nejrušnějších ulic lze najít svůj vnitřní klid a harmonii. Pohled na růžový západ slunce z Karlova mostu vás jednoznačně o tom přesvědčí.

joga v prirode