Jak si správně vybrat tašku na podložku na jógu

taska na joga podlozku

Máte podložku na jógu a nevíte si vybrat ten správný vak, či tašku? Obecně dělíme vaky a tašky na joga podložku otevírací svrchu a ty, které se otevírají po celé délce. Vždy je dobré si nejprve změřit (pokud nevíte) přesně šířku své podložky.

Platí, že na podložky šířky max do 61 cm volíme vaky, co mají v popisu číslo ''60. Na podložku 61-70cm širokou volíme '' 70ky a na extrémně široké 80cm volíme ''80. Samozřejmě pokud chcete do tašky přidat i něco víc než jen podložku klidně si můžete vybrat větší.

TIPY TAŠEK A VAKŮ NA JÓGA PODLOŽKY

1. Klasická taška na podložku se zipem

taska na jogamatku

Existují ve více variantách. Můžete si zvolit tašku z bavlněného materiálu či syntetické (polyester apod.). Některé tašky mají speciálně upravené vnitřek, abyste si mokré věci mohli oddělit nepromokavou vrstvou - viz taška na hot jógu. Klasické tašky mají zip na straně po celé délce a často mají ještě boční extra kapsy na klíče a drobnosti. Jedna taška vám tedy vystačí se vším na jógovou praxi. Při výběru je dobré zohlednit jakou těžkou podložku a věci v ní budete nosit a podle toho se rozhonúť pro pevnější nebo snadnější.

2. Vaky na podložky se stahováním

vak na jogovou podlozku

Vaky mají vkládání podložky z vrchní strany a většinou jsou vhodné pro podložky v větší tloušťkou a váhou. Jelikož se podložka vkládá z vrchní strany rovněž všechny ostatní věci budou ležet spíše na výšku, na to je dobré myslet a zvážit co všechno ve vaku budete nosit.

3. Ultralehké vaky na podložky se stahováním

obaly na podlozky

Obaly na podložky, které téměř nic neváží. Snadno sem vejdou klasické podložky a ochráníte je před znečištěním. Jsou ideální pro jednu podložku a sejdou se jako alternativa k větší tašce. Dávajte pozor na nosnost - nejsou vhodné pro podložky o váze 2 kg+.

4. Popruhy s mini taškou

popruhy na yoga podlozku

Výhodou těchto kombinovaných popruhů s tašitčkou na boku je, že jsou univerzální nastavitelné na velké množství podložek. Mini taška se roluje kolem celé podložky, je snadno přenosná a skladná.

5. Sportovní taška s úchopem na podložku

sportovni taska na podlozku na cviceni

Taška je ideální pokud potřebujete s sebou nosit více věcí a mít oddělený prostor od podložky. Například pokud často cvičíte venku nebo v prostředí, kde se může podložka zašpinit a chcete si oddělit věci může být tato taška velmi prospěšná. Podložku snadno upevníte svrchu a vejdete sem téměř každý rozměr.

6. Kabelka na podložku

prenosni taska na podlozku na jogu

Velmi stylový způsob jak nosit svou podložku na jógu. Kabelku si přehodíte přes rameno a do vnitřních kapes ještě vložíte pár osobních věcí.

Přečtěte si také: 3 základné veci, ktoré budete potrebovať na hodinu jogy 

JAK ZVOLIT SPRÁVNOU ŠÍŘKU

 

siroke a vysoke joga podlozky

 

Šířku podložky si snadno vyfiltrujete pomocí menu na levé straně (PC, na mobilu si třeba rozbalit část filtr) nebo je naleznete v popisu produktu. Samozřejmě si šířku podložky můžete i doma snadno změřit pomocí metru :)

Pokud má vaše podložka šířku do 61 cm, délku do 183cm a tloušťku 4mm je to velikost standardní a proto Vám postačí vak / taška klasické velikosti 60 cm. Tehdy je vak / taška velikostně uzpůsobena tak, aby se do ní taková podložka vešla. To znamená, že celková velikost vaku je větší.

Pokud má vaše podložka stejné standardní rozměry (max 61x183cm), ale je tlustší cca. 5 - 6mm tehdy zvolte buď robustní pevný vak plněný zvrchu nebo vaky z kolekce zn. Bodhi Maharaja (ty jsou rozměrově větší a vhodné téměř na všechny typy podložek), případně klasické tašky, ty jsou o něco větší.

V případě, že má vaše podložka nestandardní rozměry jako např. šířku 63-66 cm, zda extra délku 200cm, navíc i tloušťku 4-6mm, případně je i těžká (např. kaučuková) zvolte vaky pevné, svrchu plněné, rozměrově déle, popřípadě tašky s popruhy, na které se podložky pouze uchytí.

Níže najdete zkratky přímo na vyfiltrované velikosti tašek podle šířky podložky.

FILTR: Klikněte a podívejte všechny tašky a vaky s délkou do 61 cm

FILTR: Klikněte a podívejte všechny tašky a vaky s délkou do 70 cm (napr. pre oblíbenou Bodhi Phoenix Ethno Mandala :)

FILTR: Klikněte a podívejte všechny tašky a vaky s délkou do 80 cm

 

ALTERNATIVA PRO TAŠKY A VAKY NA NOŠENÍ PODLOŽKY

 

popruh na noseni podlozky joga

Podložku můžete snadno nosit i v ruce nebo přes rameno s nastavitelným popruhem. Popruhy na podložky jsou velmi skladné, snadno nastavitelné a univerzální téměř na všechny velikosti. Pokud je podložka těžší doporučujeme širší popruhy. Poslední alternativou pro přenos podložky, resp. její skladování jsou gumičky na uchycení srolované podložky. Pevnější materiály jako přírodní kaučuk poměrně dobře drží podložku v srolovaném stavu ale lehčí materiály může časem podložku "otevírat" a tam se hodí mít jeden či dva popruhy :)