Masážní akupresurní podložka pomáhá na bolest páteře i nohou - účinky od 20 min.

akupresurní podlozka záda ucinky

Slyšeli jste už o akupresurní masáži? Akupresurní technika masáže, která pochází z tradiční čínské medicíny je velmi oblíbenou a rozšířenou technikou uvolňování energetických toků a následného uvolňování různých bolestí. I díky ní je možné účinně řešit mnohé zdravotní problémy. U podložek jsou mnozí zvyklí na zcela jiný design, jako je tomu v případě těch akupresurních. I když možná na první pohled nevzbuzují dojem pohodlné podložky (může působit tak trochu strašidelně, bolestivě, nekomfortně), její účinky ocení každý, kdo se trápí s různými bolestmi.

Akupresurní podložka je tvořena množstvím malých plastových hrotů, které pracují na principu vyvíjení tlaku na akupresurní body na chodidlech a po celém těle. Pomocí podložky dochází k uvolnění zablokovaného toku energie do celého těla. Na první pohled trochu děsivé výčnělky podložky dokáží ve skutečnosti zapůsobit na několik akupunkturních bodů (meridiánů) lidského těla současně. Tímto způsobem dochází po odstranění energetických blokád toků k postupné úlevě od nepříjemné bolesti pokud příjemné relaxaci.

Vznik akupresurních podložek byl inspirován především principem čínské akupunktury. Ta se však blíže zaměřuje na konkrétní body, zatímco akupresura věnuje pozornost působení na větší množství akupresurních bodů současně. Akupresurní podložky ve srovnání s čínskou akupunkturou představují však upravenou, méně intenzivní verzi, kterou lze běžně praktikovat i doma. Podložky jsou vhodným řešením při:

RECENZE A ÚČINKY AKUPRESURNÍ PODLOŽKA BODHI

UNBOXING - SROVNÁNÍ AKUPRESURNÍCH PODLOŽEK

MASÁŽNÍ PODLOŽKA, JEŽEK, JEHLIČKOVÁ PODLOŽKA, SHAKTI NEBO IPLIKÁTORY

Zaujala vás domácí akupresurní možnost masáže? Pod těmito názvy dnes najdeme oblíbenou pomůcku, kterou si pamatují i starší generace. Mnozí si spojují tuto masážní pomůcku pouze jako podložku určenou na chodidla. Velkou výhodou však je, že tato zdravotní pomůcka je dostupná v různých verzích, ať už jako zmiňovaná podložka určená na nohy (reflexní masáž neboli akupresura chodidla), pro celé tělo (dá se na ni lehnout), jako polštář pod hlavu nebo ve formě celých akupresurních setů. Je už zcela na každém z nás, kterou alternativu zvolíme, všechny poskytují pro naše tělo pozitivní benefity. Základem je, aby pro nás bylo používání podložky pro nás komfortní.

Možná se ptáte, jaká je ideální délka času užívání podložky, který reálně prokáže příznivý vliv na naše tělo. Doporučený čas strávený na podložce se pohybuje kolem deseti až dvaceti minut. Pokud jste v používání této akupresní pomůcky úplný nováček, klidně lze začít na kratších časů a postupně čas navyšovat. Důležité je vytvořit si postupný zvyk, protože právě v úplných začátcích používání podložky nemusí být hned komfortní. Hroty podložky mohou zpočátku působit sice nepříjemně, po několika minutách však začnete pociťovat rozdíl az vlastních zkušeností postupnou úlevu od různých bolestí.

Během používání masážního koberečku je třeba dbát na pravidelné dýchání. Při jejím používání máte skvělou příležitost na trénink vědomé relaxace, která nás navíc zbaví i nepříjemných bolestí a různých problémů. Ten, kdo si troufá, může klidně minuty strávené na akupresurní podložce spojit is několikaminutovou meditací.

POMOCKY-BANNER-CZ

JAK VZNIKLA AKUPRESURNÍ PODLOŽKA?

Akupresurní podložky mají bohatou historii sahající až do starověku. Praxe vyvíjení tlaku na konkrétní body na těle, známé jako akupunkturní body nebo marma body, lze vysledovat zpět do tradiční čínské medicíny a ajurvédy.

V tradiční čínské medicíně je praxe akupresury známá jako shiatsu, což v překladu znamená „tlak prstů“. Vychází z přesvědčení, že energie nebo Qi proudí tělem po drahách zvaných meridiány. Když je tok Qi narušen nebo zablokován, může to vést k bolesti a nemoci. Akupresura se používá k uvolnění zablokované Qi a obnovení rovnováhy těla.

Podobně v ajurvédě je akupresura známá jako marma terapie. Marma body jsou podobné akupunkturním bodům a předpokládá se, že jsou spojeny s vitální energií těla. Aplikováním tlaku na tyto body se marma terapie zaměřuje na vyrovnání energie těla a podporu léčení.

Zatímco akupresura se používá po staletí v tradiční čínské a ajurvédské medicíně, až v 70. letech minulého století vynalezl první akupresurní podložku německý akupunkturista. Tato podložka obsahovala plastové hroty určené ke stimulaci ostrých bodů na těle. Dnes se akupresurní rohože vyrábějí z materiálů, jako je pěna, přírodní kaučuk a PU povrch, dodávají se v různých provedeních, jako jsou rohože, polštáře a židle, a jsou široce používány ke zmírnění bolesti spojené se stavy, jako jsou bolesti zad, fibromyalgie a bolesti hlavy.

button-newsletter-blog2cz

Pomohl vám tento článek? Pokud ano, můžete i vy pomoci někomu dalšímu tím, že budete tuto stránku sdílet. Může také sdílet své zkušenosti v komentářích pod článkem a pomůžete těm ostatním.