MEINL Sonic Energy - terapie hudbou & muzikoterapie

Meinl Sonic Energy je rodinná firma patřící pod společnost Meinl se sídlem v Gutenstetten v Německu. Byla založena v roce 2014 kde začala s výrobou gongů vyrobených ručně v Německu, krátce nato následovaly Zvonkohry (Chimes), Terapeutické ladičky (Tuning Forks), Zpívající misky a mnoho dalších nástrojů. Sonic Energy nyní nabízí zvukovým terapeutem ty nejrozmanitější nástroje zvukové terapie na světě.

Portfolio značky Meinl obsahuje Meinl Cymbals, Meinl Percussion, Nino Percussion, Meinl Sonic Energy, Meinl Viva Rhythm, Meinl Stick & Brush a Ortega Guitars.

MEINL Sonic Energy - terapie hudbou

MEINL SONIC ENERGY je sbírka nástrojů, které podporují naše spojení prožívat tělo, mysl a energii jako jeden celek. Je to kvalitní sbírka nástrojů, které jsou vyladěny na konkrétní frekvence. Používají se na masáže, v lázních, při zvukových terapiích a mnoha dalších oblastech. Nejde o výkon, ale o to, aby přes vás energie procházela. Můžete se ztratit ve zvuku a uniknout stresu z naší moderní společnosti.

KDE SE POUŽÍVÁ TERAPIE ZVUKY?

Mnoho hudebníků a průvodců v odvětví zdraví a wellness používá naše nástroje terapeuticky na zvládání stresu, úlevu od úzkosti, nespavost, depresi, zotavení se ze závislosti, zvládání bolesti atd. Jsou to jedinečné vyjádření vibrací, s nimiž se setkáváme denně. Zvou nás, abychom ocenili definici všech věcí, které v našem životě považujeme za harmonické, a prostřednictvím této podpory se naše cesta začíná novým mírem a obnovou. Kolekce krásných a kvalitních výtvorů od Meinl Sonic Energy dělá ze sebepoznávání prostřednictvím zvuku hluboký zážitek.

JAKÉ TYPY HUDEBNÍCH NÁSTROJŮ MEINL NABÍZÍ?

Jedním z nejoblíbenějšími nástrojů jsou terapeutické ladičky - Terapie ladičkami je velmi jemná, ale účinná metoda pro ošetření těla, mysli a obnovení vnitřní rovnováhy a zdraví. Pracuje s nervovým systémem, tkáněmi a jemnějšími energiemi těla. Je to hluboce relaxační a obnovující terapie a může nabídnout dlouhodobé výhody.

Terapie ladičkami je vhodná pro všechny věkové kategorie a je velmi dobře kombinovatelná s kraniosakrální terapií, masážemi, psychoanalýzou, meditacemi, aromaterapií, kryštáloterapiou a jinými energetickými terapiemi. Je možné je používat i u předčasně narozených miminek a osob s mentálním a tělesným postižením. Velmi dobré výsledky jsou zaznamenány také při použití u domácích mazlíčků ve veterinární praxi.

Ladičku harmonizovat

ZPÍVAJÍCÍ MISKY nabízejí léčení zvukem více než krásný způsob uvolnění stresu. Naše buňky vibrují na různých frekvencích zvuku - proto používáme zvuk a vibrace na spojení s těmito buňkami a orgány na podporu hojení celého těla. Tibetské zpívající mísy pocházejí z oblasti Himálájí a mají dlouhou tradici.

Používají se na meditace, mantra yogu, očistu prostoru, sound healing, zvukové masáže a terapie, čištění čaker, zlepšení spánku, koncerty, muzikoterapii a obřady. Řadíme je mezi léčivé hudební nástroje. Najdeme je pod různými názvy jako nepálské misky, meditační misky, indické mísy, zpívající mísy, rezonanční mísy, obrácené zvony, buddhistické mísy atd. Existují dva druhy misek, ručně dělané - tepané a strojově odlévané mísy. Dále mísy krásně zdobené, nebo li čisté bez vzoru.

BUBNY A PERKUSE - Bubny a perkusní nástroje jsou skvělým doplňkem při terapiích zvukem a doladění atmosféry. MEINL Sonic Energy Hand Drums Bubny jsou většinou vyrobeny ručně z kozí kůže pro rovnoměrnou tloušťku a teplé rezonanční tóny. Mají vynikající akustické vlastnosti a jsou tvarovány tak, aby umožňovaly pohodlné uchopení. Jsou velmi oblíbené při skupinových sezeních a terapiích. Perkusní nástroje jako Shakre , Rainsticky , Chimes (zvonkohry) , Digeridoo zda Thunder Drum jsou nástroje vytvářející atmosférické zvuky. Jsou to jednoduše ovladatelné, vytvářející krásné zvukové efekty a v neposlední řadě i léčící hudební nástroje. Nedávné studie zjistily, že hraní na Didgeridoo snižuje chrápání a spánkové apnoe tím, že posiluje svaly v horních dýchacích cestách.

GONGY jsou tradiční nástroje ručně vyráběné v Číně. Jsou to jedny z nejstarších nástrojů vůbec, zdroje uvádějí až 4000 let, čímž dokonce předčí i tibetské zpívající misky. Jsou vyrobeny pomocí speciální bronzové slitiny, která nabízí mimořádnou odolnost a dominující rezonanční tón. Produkují silný nízký zvuk, který se při silnějším hraní pěkně otevírá. Každý gong obsahuje gongovou hůl navrženou speciálně na získání nejlepšího zvuku odpovídající velikosti gongu.

zvuková terapie masaz kupel

HANDPAN JE NÁSTROJEM SRDCE, TĚLA A DUCHA -ichni lidé potřebují mít tyto tři dimenze svého bytí v harmonii, proto je Handpan skvělá šance objevit sebe, prostřednictvím rytmu a melodií. Handpan je hudební nástroj, jehož kořeny sahají až do přelomu 19. a 20. století. V té době se v oblasti Trinidadu a Indonésie začaly objevovat první pokusy o melodické nástroje vytvořené z kovu. Tyto nástroje měly po obvodu několik tónů laděných do různých stupnic a hrálo se na ně většinou hůlkami. Byly v podstatě předchůdci dnešního handpanu. Dnes má Handpan krásný, bohatý, rezonující, magický zvuk s perfektně vyladěným vyššími harmonickými tóny.

KALIMBA - původně pochází z Afriky. Jedná se více než 1000 let starý původní africký hudební nástroj, známý také jako "Mbira" a "Sansa" nebo prostě "Thumb Piano" (lamelofón či palcové piano). Na dřevěné rezonanční skříňce jsou umístěny kovové lamely, na kterých se "brnká" palci, aby se vytvořil kovově jemný zvuk. Je to výborný nástroj na relax i rozvoj jemné motoriky u dětí a je stejně využíván i při vibrační terapii a zvukových masážích.

Na světě existuje mnoho dalších zvukových léčebných nástrojů, které mohou léčit nebo mohou být použity k léčení těla i duše. Už od pradávna slýcháme větu "hudba léčí" a je tomu opravdu tak. Meinl Sonic Energy vám jednoznačně přináší mnoho výhod této úžasné zvukově - léčebné terapie.

info


Zajímá vás více k soundhealingu?

Prozkoumejte našeho: Poradce k výběru zvukové terapie