Základní věci, které by ste měli vědět o elektrických aroma difuzérech

Difuzér je zařízení, do kterého se nakape esenciální olej a přemění se na kapičky v ovzduší. Cílem je maximalizovat přímé účinky esenciálních olejů. Elektrické difuzéry v sobě kombinují zvlhčovač, aromaterapii a noční světlo v jednom. Aroma difuzér zajišťuje zdravou vzdušnou vlhkost, příjemnou vůni a atmosférické světlo. Díky kompaktní velikosti a nenáročné údržby je difuzér vhodný jak pro domácí použití, tak ve studiu jógy, v kanceláři nebo v jiné praxi.

Jaké základní typy elektrických difuzérú známe?

typy elektrickych difuzeru

 • Ultrazvukový difuzér využívá difuzní metodu na zvlhčování vzduchu.
   
 • Nebulizér difuzér princip rozprašování je založen na Venturiho technice. V rozprašovací komoře rozprašuje vysokorychlostní vzduch éterické oleje uložené ve spodní části skleněné nádoby v mikro kapkách. Lehčí mikrokapky vystupují do okolního vzduchu přes uzávěr.
   
 • Tepelný difuzér pomocí tepla způsobuje vypařování esenciálních olejů. Všechny molekuly cirkulují v ovzduší.
   
 • Ventilační difuzér díky studené difuzi vzduchu bez použití tepla si aromatické molekuly zachovávají svou čistotu.
   

Náplní do difuzéru je většinou voda a esenciální olej. Příjemné účinky esenciálních olejů mají pozitivní vliv na vaše tělo a mysl. Aroma difuzér můžete také jednoduše naplnit pouze čistou vodou a využijete ho na zvlhčování vzduchu. Optimální zvlhčený vzduch podporuje dýchání a podporuje hluboký a klidný spánek. Vlhký vzduch je také užitečný pro ucpané dutiny a suchost nosu, rtů, očí a kůže.

Technologie změny barev LED má relaxační efekt a umožňuje vybrat si jeden odstín nebo různé barvy.

Co jsou esenciální oleje a jak je používat?

Nejde ani tak o olej, je to spíše koncentrát získaný po destilaci části rostliny jako jsou listy, kořen nebo ovoce. Často se jedná o aromatické rostliny, jejichž vlastnosti jsou nám známé. Existují různé metody výroby esenciálních olejů, ale mezi nejpoužívanější patří nízkotlaková destilace páry.

Používání esenciálních olej se odborně nazývá aromaterapie, můžeme je použít několika způsoby:

 • Přímo na pokožku, například při masáži můžeme dát pár kapek do rostlinného oleje (nepoužívat v koncentrované formě na pokožku)
 • Do difuzéru
 • Do inhalátoru
 • Přidáním pár kapek do vody

Upozornění: Oleje nesmějí být přímo konzumovány! S výjimkou nejčistších organických 100% přírodních esenciálních olejů určených i na konzumaci.

Přenosný mini aroma difuzér:

Několik typů zmíněných difuzéru najdete jako novinky v našem eshopu přímo ZDE.