5 nejkrásnějších míst ve světě pro jóga pobyt

Cestování po světě je jednou z investic, která nám vždy veškerý čas, energii a peníze stonásobně vrátí, a to v podobě jedinečných zážitků, nových zkušeností, dech-beroucích výhledů. Představte si však, o kolik je život člověka bohatší, pokud spojí cestování is jógou, meditací a se vším, co k tomu patří. A teď si představte posunout cestovatelský požitek ještě o kousek dál a vydat se na jóga dobrodružství za hranice našeho i sousedních států (překračovat své hranice překročením hranic domoviny ?).

Joga pobyt ve světě je zcela jiný, nový, unikátní zážitek, který si zaslouží prožít každý, koho srdce bije pro jógu, dobrodružství a poznávání koutů svého nitra z nových, dosud nepoznaných koutů světa.
Joga pobyt ve světě - pamatuje vaše mysl a srdce na takový zážitek? Odhodlává se výlet tohoto typu poprvé? Máte svou vysněnou destinaci? Následující řádky obsahují seznam líbivý světových destinací, do kterých se každý návštěvník zaručeně zamiluje. Zda budete moci v příštích měsících tato místa objevit na vlastní oči, vám zaručit nemůžeme, ale víme vám slíbit, že krása a energie těchto míst nepomine a počká si na vás.

Tak schválně, které z těchto místo máte na svém seznamu přání? A je možné vybrat si jen jedno? O tom silně pochybujeme :)

elephant-1822481_1280

1.India

Místo, které je zážitkem samy o sobě, nabízí všem jóga lovers to nejkrásnější / nejsilnější / nejintenzivněji, což může jóga člověku dát. Kam jinam se vydat na jóga pobyt než na místo, které je rodištěm jógy. Atmosféra Indie, není podobná žádnému místu na světě, a pokud k tomu přidáte diametrálně (úžasnou) odlišnou kulturu, nekonečně mnoho obdivuhodných památek, přírodních zajímavostí a autentičnost tamního života, tak máte postaráno o zážitek, který se zapíše do paměti snad už navždy. Mezi nejoblíbenější indické (jóga) místa lze zařadit Rišikeš, Mysore, Goa, ale i místo zvané Kerala. Kolébka jogy- Indie je s oblibou navštěvovaná nejen těmi, kteří chtějí najít nové cesty k sobě samým, ale i těmi, kteří si chtějí z Indie odnést osvědčení (a samozřejmě zkušenosti) z absolvování výcviku lektorstva jógy. Ať jsou vaše záměry s jógou v jakékoliv, jóga pobyt v Indii je to pravé místo pro jejich naplnění. A vsaďte se, že si z ní odnesete mnohem víc, než byste očekávali.

2.Bali

ubud-277349_1280

Ostrov jihovýchodní Asie kraluje žebříčku nejkrásnějších měst Indonésie, a vůbec ne náhodou! Kdo měl tu čest zažít cestovatelskou zastávku na Bali, ten nepochybně potvrdí, jakou jedinečnou stopu zanechá tento ostrov v našich vzpomínkách. Nejideálnějším období pro joga výlet v této indonéské destinací je během měsíců počínaje březnem až červencem, kdy na Bali panuje období sucha. Ostrov ukrývá více než 1 0 000 chrámů, svatyň a poutních míst. Jsou nejen ohromující zvenčí, ale i klidné a harmonické uvnitř. Mezi nejoblíbenější části patří místa jižní části ostrova. Příroda, kultura, životní styl a duchovno na Bali si vás získá až natolik, že ho určitě nenavštívíte pouze jedenkrát.

3.Srí Lanka

Bez kouzelné srílanská by snad tento seznam nemohl být úplný. Podmanivé prostředí státu, který omývá Indický oceán si získá každého jogi, který se vydá prozkoumat krásy tohoto místa. Nabídek na srí-lanské jógové pobyty nikdy nebylo a nebude málo, protože energii a současný klid Srí Lanky touží objevit stále více a více lidí.

4.Maui, Hawaii

yoga-2095446_1280


Duchovní energie havajského ostrova Maui je ve srovnání s ostatními "jóga famous" ostrovy zcela unikátní. Kromě objevení svých nových vnitřních stránek, objevíte na Maui i nekonečně nádherné přírodní scenérie. Ostrov do značné míry žije právě duchovním, a proto si lze vybrat ze skutečné pestré nabídky joga studií, kurzů a lektorů.

5.Thajsko

buddha-5167713_1280

Thajsko považovány za šperk jihovýchodní Asie je popisováno svými návštěvníky jako neobyčejné místo, které vás okamžitě naplní nepopsatelným pocitem dávajícím radost a klid souběžně. Jak jinak zjistit, zda tyto pocity opravdu Thajsko v nás dokáže vyvolat, než tím, že se vydáte tuto buddhistickou krajinu prozkoumat? Mezi nejoblíbenější zákoutí jóga pobytů v Thajsku patří Koh Samui, Phuket, Chiang Mai. Jogíny nejdoporučovanějším měsíce pro joga pobyt v Thajsku jsou listopad a leden.