Kde se cvičí hormonální jóga v Česku

Hormonální jógová terapie

hormonalni joga cesko

V Česku se o hormonální józe mluví docela často a nahlas. Rozvoj hormonální jógové terapie patří jednoznačně mezi oblasti, ze kterých si naši okolní sousedé mohou brát příklad. Fakt, že Česko je v józe o pár krůčků napřed, nelze popřít a ani to nechceme.

Spojte příjemné s užitečným a naplánujte si víkendový výlet do některého z krásných míst v České republice. Během víkendu budete mít možnost poznat nový kout našeho překrásného světa a zároveň vyzkoušet účinky jedinečné hormonální jógové terapie. Nápad zní skvěle, tak co, jdete do toho? 

V množství seminářů a událostí spojených s praktikováním jógy za cílem hormonální rovnováhy je v Česku mnohonásobně více než jinde a my jsme jednoznačně přesvědčeni, že se vyplatí některé z nich navštívit:

Svět Hormonální Jógy stojí za organizací skvělých seminářů hormonální jógy v několika českých městech a to: Praha, Liberec, Brno, Jihlava, Ostrava, Hradec-Králové, ale i České Budějovice, Strakonice a Olomouc. Seminář všech svých účastníků seznámí se základní sestavou cvičení hormonální jógové terapie a naučí je přibližně 30- minutové cvičení, které je snadno aplikovatelné i v pohodlí domova. Celým kurzem Vás provází certifikovaná lektorka hormonální jógy pro muže, ženy a diabetiky, která byla studentkou Dinah Rodrigues a získala certifikát přímo od ní. Aktuální seznam kurzů a seminářů na březen, duben a květen 2020 naleznete na jejich webu → http://bit.ly/svethormonalnijogy

A jak může vypadat taková klasická sestava hormonální jógy? Svět Hormonální Jógy na svém YouTube kanálu zveřejnili i krátké video, které vám pomůže vytvořit si představy o průběhu tohoto cvičení. Na první pohled to vypadá opravdu příjemně, vždyť posuďte sami → http://bit.ly/sestavahormojogy

Hlavní město České Republiky Praha, nabízí nadšencům, ale i nováčkům ve světě jógy kurzy zaměřené na hormonální rovnováhu. Pestrou nabídku kurzů přímo v Praze, ale i v dalších českých městech má na svém webu Centrum Hormonální jógy. V jejich nabídce najdete měsíční, ale i dvouměsíční kurzy, které Vás provedou světem tohoto výjimečného cvičení zaměřeného na harmonii našeho těla. Kromě několik týdenních kurzů je možnost zúčastnit se i víkendových seminářů. Pražské centrum s jeho kompletní nabídkou kurzů najdete na tomto odkazu → http://bit.ly/kurzypraha

Náš dvoudílný článek o hormonální józe uzavřeme několika užitečnými knižními tipy, které se věnují tomuto tématu z teoretického pohledu. Všichni však můžeme uznat, že teorie se nevyrovná zkušenostem, které nám dá jedině praxe. Proto knížky doporučujeme, avšak mnohem více dáváme do pozornosti semináře a cvičení, kde si reálně hormonální jógovou terapii můžete vyzkoušet.

Připojujeme slibované knižní díla:

Na prvním místě nelze nezmínit dílo Hormonální jógové terapie od zahraniční autorky Dinah Rodrigues z Brazílie, která se považuje za zakladatelku konceptu hormonální jógy. Její knižní prvotina vyšla v roce 2014 a o rok později ji následovalo i vydání pokračování s názvem Hormonální Jógová terapie 2. První část její knižní tvorby věnuje svůj obsah zejména znovu - aktivací hormonálního systému a odstraňování symptomů menopauzy, PMS syndromu a neplodnosti. Druhý díl knihy se zaměřuje na prevenci / léčbu diabetu a aktivování žláz prostřednictvím hormonální jógy. Dinah vydala i třetí díl knihy, který se věnuje hormonální jógové terapie mužů.

Mirka Mahima Bartošová, jejíž semináře hormonální jógy jsme dali do pozornosti v předchozím článku, napsala svůj knižní debut nesoucí název Hormonální jóga. Mirka je v současnosti považována za nejznámější průkopnici hormonální jógové terapie na Slovensku. Její knížku a především semináře doporučujeme a věříme, že si díky Mirkině tvorbě cvičení tohoto typu jógy zamilujete.