3 JEDNODUCHÉ ZPŮSOBY JAK RELAXOVAT

Najít si čas na odpočinek by mělo být naší prioritou

vedena relaxace

Náš vnitřní hlas nám častokrát sám našeptává, že je čas zpomalit, odpočinout si a na malý moment úplně vypnout tělo i mysl. Tehdy dostáváme signál, že chvilka relaxu neuškodí, ba přímo, dodá nám novou sílu a energii, abychom mohli nadále žít náš život plnými doušky. Vybudovat si v životě disciplínu, být cílevědomý a nepromarnit ani vteřinu na tomto krásném světě, jsou obdivuhodné schopnosti, avšak není projevem slabosti, ani líné povahy, pokud respektujeme své tělo a duševní zdraví natolik, že mu pravidelně dáme i dostatečný prostor pro odpočinek. Mahátmá Gándhí tvrdil, že naše činy odrážejí priority ... Je odpočinek tou naší?

Občas jsou naše křídla unavené, možná trochu bolavé, či zlomené a právě tehdy přichází chvilka pro relax, díky kterému opět budeme moci létat našim milovaným životem a užívat si výhledy, které nám tento svět nabízí. Nikdy není ostuda vyčlenit si pro sebe čas, který věnujeme relaxu a nabíjení našich pomyslných baterek, ba přímo naopak, hanbou je, pokud naše fyzické a psychické zdraví zanedbáváme a nedopřejeme mu to, co si právem zaslouží. Poselství staré známé věty, že naše tělo je náš chrám, bude navždy nést svůj nadčasový význam. Je to naše tělo, kde prožíváme každý svůj den. Je to naše duše, která kvete tisíci květinami. Je to naše tělo, o které se musíme s úctou starat a naše duše, kterou musíme pravidelně zalévat, aby kvetla štěstím a klidem.

Tisíc podob oddechu, každá je ta správná

ako relaxovat cviceni

Kdybychom se sto lidí zeptali na jejich definici ideálního odpočinku, dostali bychom sto rozdílných odpovědí a každá jedna by byla správná, protože představa relaxu je pro každého jiná. Jeden fakt zůstane však stejný pro všechny, je nezbytné přiznat si, že relax potřebujeme, zasloužíme si ho a je povinností pro naše tělo i duši jim ho pravidelně dopřát. My jsme tou zodpovědnou silou v našem životě a jeho kvalita závisí i na naší schopnosti vycítit, kdy je čas na pauzu.

Meditace: byl by to opravdu velmi závažný hřích, kdybychom nezmínili meditaci. A jsme přece eshop milující joga lifestyle, tak je naše dobrovolná povinnosti věnovat pár řádků oblíbené meditací. Je způsobem relaxu, který nelze přirovnat k žádné jiné činnosti. Dává nám jedinečné pocity, které nenajdeme jen tak náhodou venku na chodníku a jednoznačně ani nekoupíme v obchodě za žádnou sumu peněz. Kdo pravidelně využívá meditaci jako způsob, kterým si odpočine, by věděl vyprávět o tisíc důvodech, proč se k ní vrací znovu a znovu.

A ten, kdo ji nevyzkoušel? Šup na náš článek věnující se mindfulness, jeho benefitem a tipem, jak začít → klik

Pro ještě větší relax připojujeme seznam pomůcek, které posunou meditaci ještě o level výš:

- Jóga bolstre a valce

- Meditační podložky

- Masážní pomůcky

- Meditační polštáře

Terapie přírodou: každý, kdo nedá dopustit na přírodu, velmi dobře ví, že procházky jsou skvělým balzámem na naši duši. Les za našim domem je dokonalá pozvánka pro čerpání nové inspirace a vyčištění si mysli od všeho stresujícího, co nás občas objímá a nechce pustit. Naše mysl nám odpoví na mnohé otázky právě v momentech, kdy se naučíme ji vypnout a počkat na odpovědi. Atmosféře přírody a energie, kterou nám dodá pobyt na čerstvém vzduchu se těžko něco vyrovná, však?  

Tak mnoho knih a tak málo času: někoho zázračným únikem je příroda, jiní nacházejí relax při svém oblíbeném sportu. Nikde není však psáno, že relaxovat nelze i bez toho, abychom se hýbali. Na světě je nespočet příběhů, které čekají v knihách na to, kdy si lehneme s čajem pod deku a doušky se budeme více a více vnořovat do světa naší fantazie.

Říkáte si, že naší tělo nám dá najevo, kdy zpomalit? Dokážeme vydržet opravdu hodně, naložíme si toho na záda příliš, utíkáme životem příliš rychle a jsou to častokrát projevy oslabené imunity, či úplná únava a špatná nálada, které nás přinutí snížit rychlost. Nač ty extrémy? Zapišme si pravidelný odpočinek na seznam priorit, naše tělo i duše se nám budou neustále odvděčí pocity štěstí, radosti a spokojenosti. A ta pozitivní energie, která nás provází, když načerpáme nové síly? Ta je k nezaplacení!

meditacni pomucky