Kombucha – tekutý elixír života a efektivní prevence

kombucha

Starodávný fermentovaný nápoj se v poslední době těší stále větší popularitě. Kombucha využívá kvasinky a bakterie k přeměně sacharidů na alkohol a organické kyseliny. Zdravotní benefity, kterými fermentovaný kombucha čaj disponuje, ocení každý, kdo usiluje o zlepšení své fyzické pohody.

Kombucha se začala využívat v severovýchodní Číně (200 r. př. Kr.), kde byla známá svými pozitivními léčivými účinky. Původně ji vyrobil korejský lékař pro císaře Inkyo. Následně se díky rozšiřování obchodních vztahů a cest přesunula i do Evropy.

PROCES VÝROBY KOMBUCHA ČAJE

K výrobě se využívá černý nebo zelený čaj, cukr a droždí. Směs se odkládá do skleněné nádoby na 4-7 dní, během kterých se v nápoji vytvoří bakterie a kyseliny. Díky fermentaci vznikají v nápoji probiotika a dávka vitamínů.

Při výrobě je zapotřebí kontrolované a bezpečné prostředí, aby mohly vzniknout prospěšné probiotické bakterie. Abyste se vyhnuli rizikům spojeným s výrobou kombuchy, sáhněte po účinných alternativách. Ověřený kombucha extrakt je účinný zejména díky své přírodní síle a prvotřídní kvalitě.

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY KOMBUCHU

  • Zdroj probiotik - Při fermentačním procesu vznikají bakterie mléčného kvašení, které díky své probiotické funkci mohou působit příznivě ve střevním systému. Zařadit proto kombucha nápoj do svého jídelníčku vám může pomoci zlepšit trávení a podpořit hubnutí.

  • Antioxidantní účinky - Vzhledem k tomu, že základní složkou je zelený čaj, obsahuje kombucha také množství stejných přírodních sloučenin. Pozitivní vlivy zeleného čaje v podobě zlepšení hladiny cholesterolu nebo hladiny cukru v krvi, jsou všem známé. Kvalitně zpracovaná kombucha v podobě nápoje proto může poskytnout příznivé účinky na zdraví.

  • Ochrana před škodlivými bakteriemi - Díky vzniku kyseliny octové při fermentaci může nápoj zabíjet škodlivé mikroorganismy. Svou roli zde hraje i přítomnost zeleného/černého čaje, které mají antibakteriální účinky. Kombucha také může potlačovat přítomnost nežádoucích bakterií a kvasinek.

  • Psychická i fyzická pohoda - Psychická vyrovnanost jde ruku v ruce s fyzickým stavem našeho organismu. Vyzkoušejte pravidelné užívání kombucha extraktu pro podporu imunity a zdraví. Těšte se z vitality a zdravého prostředí ve střevech. Harmonické střevní prostředí dokáže pozitivně ovlivnit psychický stav člověka.

DÁVKOVÁNÍ KOMBUCHA EXTRAKTU

Při výrobě domácích verzí kombucha nápoje se vyskytují rizika spojená s nekvalitním prostředím při procesu vzniku.

Ve Flexity naleznete unikátní produkt Health Republic Kombooster Kombucha extrakt 250 ml s EU certifikátem. Ušetřete si zbytečné obavy a problémy a zvolte extrakt nápoj, který se dávkuje 2-3x denně po 5-7 ml jako prevence. Před konzumací se doporučuje 30 minut nepít tekutiny a po užití vypít 2 sklenice vody.

Koncentrát je vhodný pro vegetariány, vegany i pro lidi s laktózovou a lepkovou intolerancí. Pokud si nejste jisti, neváhejte si o konzumaci promluvit se svým lékařem.

Není vhodný pro děti do 12 let a těhotné či kojící ženy.

Zvolte přírodní cestu posílení vaší imunity a preventivně se chraňte před nemocemi. Poznejte účinnou alternativu na cestě k celkové psychické i fyzické vitalitě a vaše tělo se vám odvděčí dlouhověkostí.

Koncentrovaná přírodní síla pro vaši energii, která obnoví vaši celkovou vitalitu a zdraví. Výjimečnou účinnost koncentrátu ze speciálně vyšlechtěné Kombuchy máte možnost nyní zkusit kdykoli budete potřebovat. 7ml extraktu se rovná 4,5 litru kvalitního kombucha čaje

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení