Kombucha – tekutý elixír života a efektivní prevence

kombucha

Starodávný fermentovaný nápoj se v poslední době těší stále větší popularitě. Kombucha využívá kvasinky a bakterie k přeměně sacharidů na alkohol a organické kyseliny. Zdravotní benefity, kterými fermentovaný kombucha čaj disponuje, ocení každý, kdo usiluje o zlepšení své fyzické pohody.

Kombucha se začala využívat v severovýchodní Číně (200 r. př. Kr.), kde byla známá svými pozitivními léčivými účinky. Původně ji vyrobil korejský lékař pro císaře Inkyo. Následně se díky rozšiřování obchodních vztahů a cest přesunula i do Evropy.

PROCES VÝROBY KOMBUCHA ČAJE

K výrobě se využívá černý nebo zelený čaj, cukr a droždí. Směs se odkládá do skleněné nádoby na 4-7 dní, během kterých se v nápoji vytvoří bakterie a kyseliny. Díky fermentaci vznikají v nápoji probiotika a dávka vitamínů.

Při výrobě je zapotřebí kontrolované a bezpečné prostředí, aby mohly vzniknout prospěšné probiotické bakterie. Abyste se vyhnuli rizikům spojeným s výrobou kombuchy, sáhněte po účinných alternativách. Ověřený kombucha extrakt je účinný zejména díky své přírodní síle a prvotřídní kvalitě.

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY KOMBUCHU

  • Zdroj probiotik - Při fermentačním procesu vznikají bakterie mléčného kvašení, které díky své probiotické funkci mohou působit příznivě ve střevním systému. Zařadit proto kombucha nápoj do svého jídelníčku vám může pomoci zlepšit trávení a podpořit hubnutí.

  • Antioxidantní účinky - Vzhledem k tomu, že základní složkou je zelený čaj, obsahuje kombucha také množství stejných přírodních sloučenin. Pozitivní vlivy zeleného čaje v podobě zlepšení hladiny cholesterolu nebo hladiny cukru v krvi, jsou všem známé. Kvalitně zpracovaná kombucha v podobě nápoje proto může poskytnout příznivé účinky na zdraví.

  • Ochrana před škodlivými bakteriemi - Díky vzniku kyseliny octové při fermentaci může nápoj zabíjet škodlivé mikroorganismy. Svou roli zde hraje i přítomnost zeleného/černého čaje, které mají antibakteriální účinky. Kombucha také může potlačovat přítomnost nežádoucích bakterií a kvasinek.

  • Psychická i fyzická pohoda - Psychická vyrovnanost jde ruku v ruce s fyzickým stavem našeho organismu. Vyzkoušejte pravidelné užívání kombucha extraktu pro podporu imunity a zdraví. Těšte se z vitality a zdravého prostředí ve střevech. Harmonické střevní prostředí dokáže pozitivně ovlivnit psychický stav člověka.

DÁVKOVÁNÍ KOMBUCHA EXTRAKTU

Při výrobě domácích verzí kombucha nápoje se vyskytují rizika spojená s nekvalitním prostředím při procesu vzniku.

Ve Flexity naleznete unikátní produkt Health Republic Kombooster Kombucha extrakt 250 ml s EU certifikátem. Ušetřete si zbytečné obavy a problémy a zvolte extrakt nápoj, který se dávkuje 2-3x denně po 5-7 ml jako prevence. Před konzumací se doporučuje 30 minut nepít tekutiny a po užití vypít 2 sklenice vody.

Koncentrát je vhodný pro vegetariány, vegany i pro lidi s laktózovou a lepkovou intolerancí. Pokud si nejste jisti, neváhejte si o konzumaci promluvit se svým lékařem.

Není vhodný pro děti do 12 let a těhotné či kojící ženy.

Zvolte přírodní cestu posílení vaší imunity a preventivně se chraňte před nemocemi. Poznejte účinnou alternativu na cestě k celkové psychické i fyzické vitalitě a vaše tělo se vám odvděčí dlouhověkostí.

Koncentrovaná přírodní síla pro vaši energii, která obnoví vaši celkovou vitalitu a zdraví. Výjimečnou účinnost koncentrátu ze speciálně vyšlechtěné Kombuchy máte možnost nyní zkusit kdykoli budete potřebovat. 7ml extraktu se rovná 4,5 litru kvalitního kombucha čaje