Proč je Triphala jeden z nejvyhledávanějších ájurvédských doplňků?

triphala kapsle

Jak docílit harmonie organismu pomocí Triphaly?

Triphala tvoří harmonickou kombinaci tří sušených plodů Haritaki, Amalaki a Vibhitaki. Tato kouzelná směs má svůj původ ve východní ájurvédské medicíně a věří, že zdraví i nemoci začínají ve střevech. Právě proto si zakládá na podpoře efektivního trávení a vylučování.

Podstatou ajurvédy je přírodní léčba a prevence s důrazem na správné využívání bylinných doplňků, kvalitní stravy, pozitivního myšlení a zdravého životního stylu. Z Indie se postupně ajurvéda přesunula i na západ, ale svou hlavní myšlenku - zdravý způsob života, si ponechala.

Triphala se svojí rostlinnou recepturou pomáhá s podporou trávení již přes 1000 let. Tři druhy ovoce, ze kterých Triphala vzniká, odpovídají třem druhům energie – dóšám. Pokud hledáte přírodní doplněk k vytvoření rovnováhy ve vašem těle, Triphala bude příznivě působit na vaše mentální i fyzické zdraví.

Složení Triphala kapsle

  • Amalaki: Sílu Triphaly podporuje ovoce Amalaki, které díky vitamínu C pomáhá budovat imunitu. Amalaki svými příznivými účinky odstraňuje toxiny z těla, posiluje fungování dýchacích cest a správnou činnost srdce.

  • Vibhitaki: Výhody Vibhitaky, která je jednou ze tří složek Triphaly, lze pozorovat ve formě antivirových a antibakteriálních účinků pro organismus. Všestranné využití má i při zlepšování kvality vlasů

  • Haritaki: Přítomnost ovoce Haritaki napomáhá při žaludečně-střevních problémech a zároveň příznivě stimuluje činnost trávicího systému.

Výhody a účinky Triphala

Kombinace tří plodů s sebou přináší vysoký obsah vitamínů prospěšných pro vaše tělo. Využívá se jako komplexní doplněk pro celkovou harmonii organismu. Naturální složení poskytuje podporu a prevenci těm, kteří upřednostňují přírodní alternativy.

Nepříznivá střevní mikroflóra a nepravidelný pohyb střev mohou být základem pro nadýmání a zácpu. Obsah vlákniny v Triphale zvyšuje přítomnost správných střevních bakterií, které napomáhají při udržování efektivního fungování střev.

Detoxikační vlastnosti potěší i ty, kteří usilují o redukci hmotnosti. Odstraňování toxinů z těla je nápomocné pro lepší fungování těla a orgánů a podporu metabolismu. Navíc Triphala může vytvářet pocit plnosti, avšak bez příznaků nadýmání.

Ájurvédský doplněk díky svému přírodnímu složení přináší mnoho benefitů. Obsah vitamínů a antioxidantů přináší zvyšování imunity a obranyschopnosti organismu. Vašemu tělu dodá potřebné látky, které ve spojení s kvalitní stravou a pohybem budou pozitivně ovlivňovat i vaše mentální zdraví.

Různé životní situace dokážou navozovat pocity dlouhodobého stresu. Následkem tohoto vlivu může být nižší odolnost vůči chorobám. Při pravidelném užívání může Triphala chránit člověka před stresem. Pomocí trojkombinace přírodních složek zmírňuje hladiny kortikosteronu, známého také jako stresový hormon.

Užívání Triphaly vám tedy pomůže:

  • Celkově podpruje fyzickou a mentální harmonii.

  • Podporuje příznivou střevní mikroflóru.

  • Podporuje detoxikaci organismu.

  • Zmírňuje hladiny stresového hormonu.

  • Podporuje imunitu.

Užívání Triphala

Díky přírodnímu složení je Triphala vhodná pro většinu lidí a z dlouhodobého hlediska není návyková. Pokud si však nejste jisti, případně trpíte závažnými zdravotními problémy, neváhejte se poradit s vaším lékařem.

Triphalu se doporučuje užívat nejméně 3 měsíce pro účinnost při prevenci, odbourávání stresu a jemné detoxikaci i pro další dosažení účinků. Při správném dávkování nemá vedlejší účinky.

Pro dosažení maximálního užitku je vhodné užívat Triphal mezi jídly. Doporučená dávka je 500 mg – 1 g konzumována pravidelně.

Triphala je prospěšná pro vaše tělo i mysl. Obsah antioxidantů, vitamínů a rostlinných sloučenin oceníte zejména z dlouhodobého hlediska. Nezatěžujte organismus a zvolte raději přírodní cestu celkového zdraví. Zařaďte do svého jídelníčku Triphalu ve formě tablet nebo prášku.