Terapeutické ladičky a jedinečná terapie zvukem

Určitě jste již často slyšeli, že stres, životní styl, životní prostředí nebo vliv okolí mohou narušovat naši psychickou i fyzickou rovnováhu. Zamysleli jste se někdy nad tím, že naše těla jsou přirozeně rytmická a harmonická a všechny naše orgány, tkáně a buňky mají specifické vibrace? Právě neklid, který vnímáme vlivem různých situací, může vést k tomu, že naše tělo ztratilo svůj rytmus a potřebuje pomoc, aby se uzdravilo.

Právě terapeutické ladičky a léčení zvukem je úžasný a efektivní způsob, jak pomáhat odstraňovat energetické blokády a ovlivňovat náš individuální biologický rytmus. Ladičky mohou pomoci imunitnímu systému a pomoci stimulovat tělo, aby se samo uzdravilo.

Co jsou terapeutické ladičky a jak fungují?

ladicky terapeutické

Za otce zvukové terapie se považuje Sir Peter Guy Manners, který spolupracoval od 40. let 20. století se skupinou vědců a lékařů na výzkumu biologických znaků lidského těla. Vyvinuli více než 700 komutací k identifikaci přesných kombinací frekvencí spojených se zdravými systémy tkání a orgánů. Každá komutace se skládala z pěti harmonických frekvencí slyšitelného zvuku, které podporovaly tělo při normalizaci nerovnováhy a synchronizaci frekvence buňky zpět do jejího přirozeného stavu vibrační rezonance.

Terapeutické ladičky jsou kovové vidlice, které lze úderem o tvrdý povrch rozkmitat, čímž začnou vydávat příjemné, slyšitelné chvění. Každá ladička má přesně stanovenou frekvenci kmitání a od toho se odvíjejí její terapeutické vlastnosti. Terapeutické účinky nemá jen vibrace ladičky, kterou pociťujeme přímo na těle, ale také zvuk, který vydává.

Ladičky se používají pro přenos vibrací do svalů, kostí, kloubů, plic, čaker a různých reflexních zón v těle. Tyto vibrace přivádějí různé oblasti těla k vibracím a rezonování, a mohou tak pomoci zmírnit a rozpustit „naučené“ dis-harmonie, které vedly k vyladění, zablokování nebo dokonce nemoci. Terapeutické ladičky tedy působí na organismus celistvě, na úrovni těla, mysli i duše a harmonizují auru.

Terapeutické ladičky lze používat 2 způsoby

 • Přikládáním na přesně určené body, například na místa konkrétní bolesti nebo na akupresurní body, spouštěcí a reflexní body, kosti, svaly a šlachy, čímž usměrňují proudění energie v energetických drahách člověka.
 • Bezdotykově, v určité vzdálenosti nad zvoleným bodem na těle. Ladičky jsou bohaté na rezonanci a vibrace, čímž spojují a podporují přirozené frekvence těla.

Tajemství zvukových vln těchto vidliček spočívá v tom, že vibrací dokážou pronikat hluboko do těla po energetických drahách, které ovlivňují lidskou fyziologii, rovnováhu, prostor, paměť a léčení. Díky tomu, že lidské tělo je do velké míry tvořeno tělesnými tekutinami neboli vodou, zvuk se jím šíří.

Jak vybrat terapeutické ladičky

Druhů terapeutických ladiček je mnoho. Známe ladičky vzácných kovů, andělské ladičky, Solfeggio ladičky, křišťálové ladičky, energetické a mnohé další, jejichž vlastnosti se liší podle typu problému.

Nejčastěji dělíme podle velikosti a určení ladičky na:

 

 • Planetární terapeutické ladičky - ideální pro pravidelné používání a terapie
 • Planetární ladičky
 • Ladičky typu "Master"
 • Standardní a Natural
 • Vzor květ života

 

Podle frekvencí známe na 2 nejpoužívanější ladičky:

 • Léčivá ladička s frekvencí 128 Hz, která dokáže účinně bojovat proti zlomeninám i bolestem svalů a kostí.

Tato frekvence je obzvláště užitečná při zmírňování lokalizované bolesti. Léčivá ladička 128 Hz se proto používá na kontraktury nebo bolestivá místa. Kromě toho se ladičky s takovou frekvencí využívají i při meditacích.

 • Ladička s frekvencí 136,1 Hz se používá k obnovení rovnováhy vnitřních orgánů, stimulací známých reflexních bodů. Je navržen tak, aby obnovil přirozenou základní důvěru a uvolnil duši, jakož i zmírnil úzkost/napětí a připravil nás na daný okamžik.

Tato ladička se používá pro akupunkturu, reflexní terapii, akupresuru a aurikoterapeutické body.

Využití a výhody terapeutických ladiček

terapeutické ladičky

Používání ladiček s různými frekvencemi ovlivňuje naše biologické rytmy. Umožňuje každému z nás synchronizovat se s přírodními cykly, nalézt rovnováhu a homeostázi, která je základem léčení fyzického těla, mysli i ducha. Vibrace ladiček dokáží uvolnit nahromaděné negativní emoce a napětí v organismu, uvolnit do těla endorfiny, zmírnit stagnaci a svalové napětí či bolest.

Terapeutické ladičky nám mimo jiné dokážou ladit přirozené cykly těla, sjednocovat průchody, pomáhat trávení, zvyšovat hustotu kostí a podporovat také hojení namožených svalů, šlach a vazů. Pomáhají nám dosáhnout vyváženého nervového systému a zdravého spánku. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a je velmi dobré je kombinovat s jinými druhy terapie, masážemi, psychoanalýzou, meditacemi či aromaterapií. Jsou úžasným pomocníkem nejen při fyzických a psychických obtížích jako jsou úzkost, deprese, stres, nespavost, ale i při terapii s programy a bloky uloženými v podvědomí.

Může vám také pomoci překonat následující stížnosti: hypersenzitivní nervový systém, bolest způsobená fyzickým traumatem, bolesti hlavy, vyčerpání, chronická bolest.

Jak začít terapii ladičkami

Pro začátek je třeba uvést ladičku do vibračního stavu. Je zcela běžnou praxí, že si lehce udeříte do ruky, i když jakýkoliv jiný tvrdý povrch bude stačit, dokud nepoškodí vaši ladičku. Po úderu ladičkou pocítíte lehké vibrace přes rukojeť a uslyšíte slyšitelnou výšku tónu. Obecně platí, že čím větší je ladící vidlice a čím je zdvih tvrdší, tím déle vydrží.

Zatímco ladička vibruje, zkuste představec umístit na různé části těla. Doporučujeme horní část hlavy nebo hrudní kost. Budete cítit, jak vibrace procházejí vašimi kostmi a tkáněmi v okolí místa uložení.

Stopku aktivované ladičky můžete umístit na klouby a kosti, chcete-li obnovit pružnost a pohyb i pomoci při vývoji pojivové tkáně. Dosahují toho stimulací průtoku krve a lymfy do oblasti aplikace, čímž se urychlí proces hojení.

Před použitím terapeutické ladičky

Předtím, než začnete používat terapeutické ladičky, doporučujeme, abyste si pozorně přečetli následující:

 • Zamyslete se nad konkrétními oblastmi napětí (fyzicky, duševně, duchovně, emocionálně), na které byste se chtěli zaměřit před začátkem sezení.
 • Začněte jakoukoli terapii s otevřenou myslí a věřte, že někdy výsledky mohou dopadnout lépe, než jste původně doufali.
 • Buďte si vědomi svých cílů a záměrů pro každou terapii.
 • Připravte se, že vaše tělo může po použití vyžadovat značné množství tekutin, (budete pít hodně vody) protože vibrace z ladiček mohou vyvolat samo-léčebné mechanismy v těle.

Pokud jste připraveni, budete si moci užít terapii a jejích výsledků v plném rozsahu.

Akupresura pomocí ladičky

Pro dosažení optimálních výsledků se doporučuje vyhledat pomoc od profesionálního odborníka na ladičku.
Pokud máte určitý problém, s nímž chcete bojovat pomocí ladičky, tato terapie vám může pomoci podobně jako akupunkturní ošetření, a to použitím stejné filozofie a tlakových bodů v celém těle.


K dispozici je široká škála informací o tlakových bodech a oživení, které jsou s nimi spojeny.
Zde naleznete malý výběr bodů, které si můžete jednou doma otestovat s vlastní ladičkou. Doporučené energetické body pomáhají tělu harmonizovat a stabilizovat, jakož i předcházet a aktivovat samo-léčebné síly.

Alergie

Nelze brát v úvahu všechny možné příznaky alergie. Fonoforéza také nedokáže vyléčit alergie, ale je to účinný systém ke zmírnění různých symptomů.

Specifická léčba těchto problémů může být aplikována adresováním energetických bodů 91, 92 a 107. V závislosti na symptomech alergie.

 • Bod 91 se nachází na vnitřním okraji obočí. Tento bod se zaměřuje na zmírnění příznaků týkajících se očí, jako je nadměrná tvorba slz v důsledku alergií.
 • Bod 92 se nachází na dolním konci nozder v nejnižším bodě mezi nosními dírkami a tvářemi. Tento bod poskytuje úlevu v případě postižení nosu.
 • Bod 107 se nachází pod základnou lebky. Na každé straně v drážce mezi vertikálními krčními svaly a trapézy. Tento bod může zmírnit bolesti hlavy, podrážděnost, nevolnost a vnitřní neklid.

Toto je jen malá sbírka bodů, které mohou zmírnit následky alergických reakcí při použití ladičkou.

Problémy se spánkem

Další běžnou oblastí použití je zmírnění poruch spánku.

Ospalost během dne, únava, problémy se soustředěním, vyčerpání energetických zdrojů a zvýšený příjem bolesti jsou jen některé z příznaků spojených s poruchou spánku. V tomto případě mohou ladičky také pomoci zmírnit problémy se spánkem a zabránit tomu, aby se tyto příznaky projevily v každodenním životě.

Energetické body vhodné na pomoc při řešení takových problémů jsou energetické body 90, 105 a 28.

 • Bod 90 se nachází v drážkách mezi obočím a mezi kořenem nosu a středem čela. Tento bod je znám tím, že pomáhá uklidnit tělo, mysl a duši a připravuje ji na klidný a zdravý spánek.
 • Bod 105 se nachází na samém vrcholu lebky v malém háji uprostřed linií spojujících konečky obou uší. Tento bod může zmírnit problémy se spánkem, úzkost a nevolnost.
 • Bod 28 se nachází na šířku čtyř prstů pod patelou na vnější straně nohy.

Tento bod dokáže stabilizovat a posílit celé tělo. To je obzvláště užitečné v případě únavy a problémů se spánkem, protože snižuje neklid a úzkost.

Vyberte si z nabídky produktů terapeutických ladiček