Jaké účinky mají tibetské zpívající mísy na vaše tělo?

tibetské zpívající mísy účinky

Tibetské mísy jsou svým léčivým působením známé jako starodávná forma regenerace. První misky pocházejí z dalekého východu, kde byly vyráběny již před 6 000 lety ze slitiny různých kovů. Původně je využívali tibetští šamani a později i lámové v Tibetu, Nepálu a Indii.

Harmonický zvuk tibetských mís navozuje hlubokou relaxaci obou mozkových hemisfér. Pravidelná zvuková terapie stimuluje odbourávání stresu. Vaše emoce jsou klidnější a mysl jasnější. I proto se časem zpívající misky dostaly z Himálaje do domácností, léčebných center a jógových studií.

VÝJIMEČNÉ VLASTNOSTI TIBETSKÝCH MÍS A JEJICH ÚČINKY

Dnes známe 2 typy zpívajících mís:


Tradiční tibetské mísy jsou kované slitinami, které kdysi obsahovaly pět až sedm drahých kovů, které jsou spojeny s planetami naší galaxie: olovo (Saturn), cín (Jupiter), železo (Mars), měď (Venuše), rtuť (Merkur), s (Měsíc) a zlato (Slunce). Velikost misky a poměr mezi kovy ovlivňují tón, vibrace a kvalitu zvuku produkovaného miskou. Mísy se liší tvarem a vzhledem, protože se používají pro zvukovou terapii různými způsoby as různým příslušenstvím.

 • Experimenty, analýzy a výzkumy potvrdily výskyt jasně rozpoznatelných vln, které jsou spojeny s různými stavy vědomí.
  Lidský mozek v normálním stavu produkuje beta vlny. Alfa vlny se vyskytují ve stavech meditace a klidného vědomí. Pro stav spánku jsou charakteristické theta vlny a během hlubokého spánku jsou přítomny delta vlny.
  Během zaznamenávání vln produkovaných zpívajícími mísami, vědci objevili vlnové vzory, které byly stejné jako alfa vlny produkované naším mozkem. Tyto vlny dávají pocit hluboké relaxace.

 • Tibetské zpívající mísy jsou bohaté na frekvence a vytvářejí magické efekty, jelikož různé tóny znějí současně. Při zkoumání not zpívajících mís najdeme 3 až 4 hlavní tóny, které znějí spolu, plus různé harmonické tóny (podtóny). K úderu do misek můžeme použít různé paličky, například dřevěné paličky potažené na jednom konci velurou nebo plstěné paličky s delší rukojetí. Rozdíl v hůlkách a způsob, jakým jsou misky uváděny do vibrací, vytvářejí specifické zvukové efekty. Můžeme provádět jednotlivé údery na horní část misky, jakož i kroužit paličkou kolem vnější strany misky, abychom vytvořili souvislý zvuk. Někteří je proto označují jako meditační mísy. Přečtěte si náš článek o technikách jak hrát na tibetských miskách pro začátečníky. PODÍVEJTE SI VIDEO UKÁZKU NAŠÍ NAHRÁVKY FREKVENCE • Tibetské zpívající misky jsou magické nástroje s uklidňujícím zvukem, který může doprovázet modlitby, rituály, obřady, meditace a relaxaci. Jednotný zvuk napomáhá vstoupit do stavů, které přispívají k meditativnímu uvědomění, uklidnění nervového systému a hlubokému odpočinku pro tělo a mysl.

 • Zvuk dokáže svými vibracemi pomoci se zlepšením emocionálního napětí. Problémy s nízkým sebevědomím, obavy, strach, hněv, úzkost nebo deprese mohou být z dlouhodobého hlediska velmi škodlivé pro naši psychickou i fyzickou pohodu. Při léčbě se využívá zvuku, který je nepochybně jedním z nejsilnějších médií, díky své schopnosti dostat lidského ducha do různých stavů vědomí.

Křišťálové zpívající mísy jsou vyrobeny z vysoce čistého křemene, který poskytuje mimořádně dlouhotrvající rezonanci a kvalitní matný povrch. Zpívající mísy vytvářejí svým zvukem a designem příjemnou auru, ideální pro ideální pro terapeutická sezení a soundhealing.

 

JAK VPLÝVAJÍ MISKY NA 3 LIDSKÝCH ÚROVNÍCH - ZVUKOTERAPIE

Na tělesné úrovni se při zvukové terapii zapínají taktilní mechanismy – baroreceptory. Chvění zvukových vln šířící se vzduchem naráží na pokožku člověka a vytváří rezonanci. Přechází dále skrz tělo a rezonuje ostatní buňky. Zvuk působí na vodní prostředí v organizmu. Aktivuje se krevní a lymfatický oběh. Je to jeden z klíčových aspektů metody. Níže popisujeme jaké může mít tibetská mísa účinky.

Fyzikální účinek

Vibrace přispívají k hluboké relaxaci a regeneraci svalů. Uvolňují od napětí a bolesti kloubů, hlavy, páteře, ramen, řeší migrénu a zlepšují krevní oběh. Misky mají pozitivní dopad na fungování trávicího systému. Při pravidelné zvukové terapii přicházejí výsledky v podobě lepšího toku energie a zkvalitnění imunitního systému.

Mentální a emocionální účinek

Pokud hledáte způsob, jak uklidnit a uvolnit svou mysl, tibetské misky vám pomohou s mentálním napětím a emocionálními blokádami. Zlepšete svou koncentraci a přijměte více síly a energie, která posílí vaše sebevědomí a zároveň vám zvýší tvůrčí a produktivní potenciál. Dlouhodobě působící duševní a emocionální bolest může mít pro organismus negativní následky. Díky harmonickému zvuku tibetských mís dokážete působit na bolest a zmírnit ji.


Duchovní účinek

Síla frekvence dokáže jistým způsobem pozitivně ovlivňovat vnímání sebe sama, kdy pocítíte radost, klid a mír. Uvolnění vnitřního napětí a uklidnění vaší mysli přinese lepší rovnováhu a harmonii do vašeho života. Využití tibetských meditačních mís pomáhá při čištění čaker a také na cestě k vyšším vibracím.

Potřebujete se poradit s výběrem tibetských misek? Podívejte se na naši poradnu PRŮVODCE VÝBĚREM ZVUKOTERAPIE pro užitné tipy a videa.

Pokud byste si chtěli vyzkoušet účinek těchto mís doporučujeme našeho mentora tibetskými mísami – Roberta Urgelu, který se věnuje komplexní viborakustické masáži mísami.

Vibroakustická kontaktní masáž tibetskými rezonančními mísami

 • Poskytuje hloubkovou masáž pokožky, měkkých tkání, kostí, vnitřních orgánů, kloubních struktur.
 • Zajišťuje hlubokou svalovou relaxaci, osvobozuje od chronických svalových křečí, má výrazný analgetický účinek při spasmech, bolestech kloubů, nebo bolestech páteře, neuralgiích
 • přes reflexní zóny vnitřních orgánů regeneruje oslabené funkce těchto orgánů a systémů
 • Obnovuje a normalizuje průtok krve a lymfy ve tkáních, stimuluje očistu sliznic dýchacích cest, plic a průdušek, napomáhá snížit otok měkkých tkání a jejich aktivní detoxikovat od metabolitů  
 • Zlepšuje peristaltiku střev při stagnaci
 • Zmírňuje bolesti hlavy, zlepšuje cerebrální krevní oběh  
 • Kontaktní vibroakustická masáž napomáhá snížení úzkosti, podporuje psychickou relaxaci, uvolnění nervového napětí, rozšíření vědomí a vede k nastartování přirozených sebelečivých mechanismů.

DOPORUČENÍ PRO ZVUKOVOU TERAPII TIBETSKÝMI MISY

 • V případě přetížení jakéhokoli charakteru
 • Nespavost, problémy s koncentrací
 • Bolest hlavy, migrény, narušení nervového systému, deprese
 • Metabolické poruchy
 • Problémy s pohybovým aparátem, páteří, klouby, svalovým systémem
 • Zvýšený krevní tlak

Róbert rovněž poskytuje i kurzy a školení práce s tibetskými mísami, které jsme měli možnost absolvovat s Flexity.

"V rukou zkušených specialistů jsou zvukové mísy ladícím nástrojem, jehož prostřednictvím nalaďujeme rozladěné funkce mozku, biochemie, nervového systému člověka a přivádíme je opět k rovnováze." Robert