Výsledky cvičení Pilates před a po - jak dlouho trvá vidět rozdíl

Pilates se proslavil svým známým citátem od Josepha Pilatese: „ Za 10 hodin ucítíte rozdíl, za 20 uvidíte rozdíl a za 30 budete mít nové tělo “. 30 lekcí představuje asi 3 měsíce cvičení po 3 hodiny týdně. Klasická metoda pilates zahrnuje více než 500 různých cvičení, která mají své různé obměny podle toho, s jakým vybavením se cvičí.

Na internetu dnes najdeme desítky transformativních příběhů o tom, jak cvičení Pilates či Pilates Reformer přispívá k lepší postavě. Abychom přidali i něco z našeho prostředí, zeptali jsme se místních Pilates studií, jaké mají zkušenosti.

Pilates se nejčastěji cvičí na podložce, kde se mohou objevit také různé Pilates pomůcky. Nadstavbou cvičení na podložce je cvičení na Pilates stroji - Reformer, který původně navrhl ještě sám autor metody. Při cvičení na stroji můžete výsledky vidět ještě rychleji díky unikátnímu systému pružin, který mění velikost odporu při cvičení.

Obecně lze po 3 měsících pravidelného cvičení pozorovat definované břišní svaly a prodloužení těla. Postoj se často zlepšuje, přičemž mezi hlavou a rameny je větší prostor. Přestože transformace nemusí být hned dramatická, celkový efekt je jistě pozoruhodný.

 

DO-Pilates - Denisa Owen

Ukázka posunu ve flexibilitě po cvičení na strojích se skupinkou dívek. Fotky jsou na začátku a na konci lekce.

pilates výsledky

 

Pilates4u - Lucie Knapcová

Inspirativní ukázky práce s více klienty.

pilates results before after

 

 

pilates vysledek

 

BEactive - Lenka Bakošová

Fotografie pořízené před a po hodinové individuální lekci. Na posturách z boku je spuštěna žlutá linie „pomyslná olovnice“ vždy z oblasti ucha, aby byl vidět náklon osoby. Na foto práce s dolní končetinou je ta pomyslná olovnice od druhého prstu na noze (srovnaná vosa dolní končetiny probíhá cca v linii SIAS, střed kolena a 2. prst na noze)

pilates vysledky cviceni pred a po

Jste lektor nebo máte své osobní přeměny? Přispějte k tomuto článku a zašlete nám fotky a spolu vybudujeme inspirativní ukázku tohoto efektivního cvičení.

 

button-newsletter-blog2cz

Přečtěte si také:

5

Pomohl vám tento článek? Pokud ano, můžete i vy pomoci někomu dalšímu tím, že budete tuto stránku sdílet. Může také sdílet své zkušenosti v komentářích pod článkem a pomůžete těm ostatním.