Ekologické sklenice, láhve a termosky

Dnešní doba si žádá, abychom čím dál více začali opakovaně používat věci, které denně používáme. Je na místě popřemýšlet nad tím v čem si budeš nosit svůj oblíbený nápoj. Ve Flexity máme v nabídce láhve, termosky i pohárky různých značek, velikosti, barev i vzorů. Všechny jsou samozřejmě ekologické s ohledem a respektem vůči přírodě, takže je jen na tobě čemu dáš přednost. Už takovými stálicemi v našem eshopu jsou bambusové poháry německé značky Bodhi a britské Ecoffee cup. Ty jsou v různých velikostech od nejmenší 240 ml. až po 480 ml.

Ecoffee cup jsou vyrobeny z bambusového vlákna a kukuřičného škrobu bez GMO. Víčka a ochranné prsteny mají z latex free silikonu. Jsou uzavíratelné, lehké, odolné a stylové. Vhodné dokonce i na smoothie. Při šetrném používání vydrží roky. A když ti pohár doslouží můžeš ho zkompostovat J. Je totiž biodegradovatelný! Příroda se ti opravdu poděkuje. Motto této značky totiž zní: "No excuse for single use", čili něco jako "Neexistuje omluva pro jedno použití".

Toto pocítí příroda i při druhé značce Bodhi. Bambusáky od nich jsou stejně vyrobeny z bambusových vláken, kukuřičného škrobu a melaminu. Zvládnou horký nápoj až do 70 stupňů. Nemají sice mini uzávěr proti vylití, ale vrchní kryt je šróbovateľný, čímž předejdete otevření poháru. Zkrátka každá značka disponuje svojí výhodou.

Ekologické sklenky, láhve a termosky

A pojďme si posvítit blíže na láhve a termosky. Ty jsou vyhledávány hlavně v zimě. Ty od Bodhi spolknou až 600 ml. tvého oblíbeného nápoje, chlazeného či horkého. Jsou dobře uzavíratelné, díky bambusovému víčku se silikonovým potahem dobře přilnou a nic se ti do tašky nevyleje J. Nerezová ocel je ideální náhradou umělé hmoty, skla i hliníku. Je eko-friendly a extrémně lehoučká. Bodhi nabízí 3 barvy, které ti potvrdí teorii, že v jednoduchosti je krása - černá Om, šedá Yantra a bílá Květ života.

Novinkou u nás je finská značka Mizu. Její zakladatel je známy finský snowbordisa a je silně zaměřen na ochranu životního prosředí. U všech produktů používá výhradně nerezovou ocel třídy 18/8, která ti zaručí dlouhou životnost a neuvolňuje do tekutin žádnou nepříjemnou pachuť. Nápoj tak zůstane chutný a nezměněný po dlouhou dobu. Termosky Mizu u nás koupíš v 2 velikostech - 750 ml a 610 ml.

Ekologické sklenice

Co se lahví týká ty se staly oblíbenými společníky nejednoho jogína, sportovce, turistu či školáka. Bodhi disponují dvěma alternativami víček, které jsou součástí každé zakoupené láhve – brčkový vhodný hlavně pro děti a lidi v pohybu a klasický s karabinou na zavěšení. Vybrat si můžeš z 3 vzorů a barev. Všechny jsou ovlivněny jógou, ale zároveň vodní i pro ne-jogínov. Materiál stejně jako při termoskách - nerezová ocel, udržitelné a eko-friendly.

Finské eko láhve Mizu dostaneš ve Flexity ve 2 velikostech a barvách a mají pevný šróbovateľný uzávěr. Materiál stejně jako u výše zmíněných nerezavějící ocel třídy 18/8.

mizu eko lahve

Eliminace plastových lahví a jednorázových plastových produktů je v současnosti nezbytná a mimořádně důležitá. Ty často obsahují škodlivý Bisfenol A (BPA), jehož nežádoucí účinky jsou mnohokrát dokázány. Koupí trvalé láhve získáš zároveň i dobrý pocit, že si tak i ty přispěl k ochraně životního prostředí.