TOP jóga festivaly a akce v Česku 2020

Připravili jsme pro vás přehled oblíbených jóga festivalů a akcí, které se konají v Česku.

 joga festival cesko

Cvičení jógy se v dnešní době stalo velmi opěvované a v Česku jeho popularita každým rokem roste. A to zcela oprávněně. Pod pojmem jóga se neskrývá jen relaxační cvičení, ale i filozofický směr vycházející z hinduismu. Jde hlavně o uvolnění těla, duše a nastolení rovnováhy pro mysl. Jóga se často překládá právě jako sjednocení, spojení. Každý si pod tím už může představit něco své, co jemu dává vnitřní význam. Pokud patříte mezi jóga nadšence, víte, že důležitým aspektem je atmosféra. K navození té správné atmosféry vám dopomohou i vonné tyčinky nebo správně dekorace.

Můžete cvičit jak v jóga studiu, doma, tak i venku. Stačí se jen cítit uvolněně a mít kolem sebe dobře naladěných lidí. Aby člověk poznal jógu do hloubky a užili si ji ještě intenzivněji, pořádají se jóga festivaly. V poslední době počet jóga festivalů začal narůstat, díky čemuž si můžeme skvělou atmosféru vychutnat během celého roku na různých zajímavých místech po celém Česku. Chtěli byste se také zúčastnit a nevíte kde? Vytvořili jsme pro vás seznam těch nejoblíbenějších jóga akcí, které se v České republice konají, ať si máte z čeho vybírat . Na festivalech často bývá i mezinárodní účast instruktorů, prodejní stánky, skvělé veggie občerstvení, hudební vystoupení a jiný bohatý doprovodný program.

 

Weleda jóga turné ŽIJTE JÓGU 2020

V roce 2020 se můžeme těšit na bohatý program. Další turné s Václavem Krajčíkem, předním lektorem jógy, kterého zná určitě každý v Česku i na Slovensku. Představí svou knížku Indická ulice a společně si zacvičíme jógu. 

 

YOGAFEST ZLÍN - 13. - 14. 3. 2020 – Zlín

Čtyři sály plné jógových lekcí a přednášek. Pohyb, dech, meditace a řada zkušených lektorů, kteří tě obohatí svým pohledem na věc. Tradiční jóga a jógové terapie, dynamická Vinyasa jóga i pomalé relaxační lekce, cvičení pro ozdravení páteře a kloubů, jóga pro dvojice a Acro yoga s thajskou masáží, mluvení (nejen) o józe a mnoho jiného.

  

JÓGOVÉ JARO VE ZNOJMĚ - 21.3.2020 Jóga Mary Znojmo

Potkat se můžete se skvělými lektorkami z jižní Moravy, které vám postupně představím. Čekají vás 3 božské 90ti minutové lekce, součástí kterých bude také relaxace a meditace. Máte se na co těšit!

 

MINI FESTIVAL – duben 2020 - YOGA KRNOV, Mikulášská 61, 794 01 Krnov

MINI Festival je zaměřen na zdravý životní styl. Jarní téma je: Zdravý detox a otužování.

  

YOGA A DANCE SPRING FESTIVAL OSTRAVA - 17.4. – 19.4.2020 – Ostrava

9.ročník jarného festivalu jógy. Na festivalu si přijdou na své jak ženy, tak muži, osoby dříve narozené i ty, které jsou ještě školou povinné, ohební i ztuhlý, klidní i neposední, stydliví i energičtí, jednoduše všichni, jejichž pohyb, zdraví a hlavně jóga zajímá!

 

ENERGY FESTIVAL KALIMETA - 24. - 26.4. 2020 Kuroslepy – Vysočina 

Program probíhá od pátku do neděle pod vedením několika profesionálních lektorů ve stylovém  sále v resortu Kalimeta nebo na unikátní venkovní střešní terase se symbolikou květu života. 

jogovy festival a konference cesko

 

PRAGUE SPIRIT FESTIVAL - KIND IS THE NEW SEXY - 15. – 21. 5. 2o2o  Praha

10. ročník ročník jarního festivalu jógy, tance a hudby pro všechny, kdo mají rádi lidi a rádi je potkávají proběhne v budově Novoměstské radnice & multifunkční prostoru Space4you.

 

RYCHLEBSKÝ FESTIVAL JÓGY A OSLAVY ŽIVOTA 2020  (1. Ročník) - 4. 6. – 7. 6. 2020 - Račí údolí, Tančírna

Vydej se na cestu sdílení, společné energie, společného záměru, porozumění a lásky k vědomému životu v srdci Rychlebských HOR. " Můžete se těšit na jógu, meditace, tanec, zajímavé besedy, workshopy a koncerty.

 

JOGA KEMP - 18. – 19. 7. 2020 - PenzionRecall, Troskovice, Český ráj

Těšte se na relax, skvělé lekce jógy, přednášky, doprovodný program a víkend plný pohody.

 

III. BIODANZA FESTIVAL 2020 - 29. 7. - 2. 8. 2020 - Kohoutov (okres Trutnov)

BIODANZA festival je příležitost se znovu propojit sám se sebou, jeden s druhým i se životem jako takovým. Z tohoto prostoru opravdové sounáležitosti na všech třech rovinách načerpáme inspiraci, energii a výživu pro naši další osobní cestu.
 

MEZINÁRODNÍ VENKOVNÍ FESTIVAL (Turné Joga pro dobrou věc) - 7. - 9. 8. 2020

Charitativní jógové festivaly spojují neobyčejnou jógu, příjemnou atmosféru a vynikající jídlo s pomocí potřebným. Na vyjímečných místech po celé republice se ti nejlepší instruktoři nejen z čech a Slovenska sejdou a bez nároku na honorář cvičí pro dobrou věc. Flexity taky podporuje https://senioremsradosti.cz

 

PETRAKI YOGA FEST 2020  

Letošní ročník se bude konat v termínu 2.-4.10.2020 a místem konání bude DŮM KULTURY OSTROV.

 

Kam se vyberete vy? :)