Nejlepší online videa pro Wall Pilates - Pilates na stěně zdarma

V neustále se rozvíjejícím světě fitness se stále objevují nové trendy, které slibují inovativní způsoby, jak zůstat aktivní a zdravý. Nejnovější rozruch ve fitness komunitě je o Wall Pilates, trendu, který převálcoval TikTok.

@tessareneetr wall pilates • full body tone • no equipment 💗 #pilates #barre #dance #dancer #wallpilates #pilatesfullbodyworkout #leantoneddancerbody #birthcontrolawareness #womenshealth #retireddancer #exercise #fitness #marriedyoung #noequipmentworkout ♬ Drama (feat. Drake) - Roy Woods

Revoluce Pilatesu u zdi

Wall Pilates je kreativní kombinací tradiční metody Pilates a její přitažlivost spočívá v jednoduchosti. Představte si Pilates, ale místo toho, abyste použili vybavení nebo reformer, spoléháte na odpor blízké stěny a váhu vlastního těla. Díky tomu je Wall Pilates přístupný komukoli a kdekoli. Je to také skvělý způsob, jak zpevnit tělo doma.

Základní myšlenkou Wall Pilates je použít zeď jako podpůrný systém, který zvyšuje efektivitu vašeho tréninku. Ať už jste nováček nebo zkušený profesionál, tento trend nabízí něco pro každého. Spojuje základní principy Pilatesu s přidanou výzvou zvedání, díky čemuž je vaše rutina intenzivnější.

Výhody Wall Pilates

Takže, co můžete očekávat od Wall Pilates? Pokud jde o fitness, Pilates je časem ověřená metoda známá pro zvýšení síly, mobility, rovnováhy, flexibility a stability.

1. Cvičení kdykoli a kdekoli

Jedním z nejlákavějších aspektů Wall Pilates je jeho flexibilita, pokud jde o umístění. Ať už jste doma, na dovolené nebo v posilovně máte prostor pro cvičení. Vše, co potřebujete, je stěna. Při soustředění se na udržení kontaktu se stěnou a zajištění správného vyrovnání si vypěstujete hlubší pochopení polohy těla, pohybů a zapojení svalů.

2. Extra odolnost, žádné další náklady

To, co odlišuje Wall Pilates od ostatních, je jeho schopnost poskytnout extra odpor. Použitím stěny na podporu můžete zintenzivnit trénink na podložce, čímž získáte další výzvu pro vaše jádro a hýždě. Cvičení ve stoje, jako jsou kliky a planky, které jsou zaměřeny na vaše ruce a hrudník, dostávají další podporu při cvičení. U Wall Pilates jsou pohyby pomalejší a kontrolovány díky čemuž musí pracovat po delší dobu, což vede ke zlepšení vytrvalosti.

3. Posílte své jádro a zlepšete stabilitu

Wall Pilates vyniká pokud jde o zvýšení pevnosti a stability jádra. Stěna slouží jako vynikající pomůcka pro efektivní zapojení břišních, zádových svalů a pánevního dna. Toto zapojení nejen posiluje vaše jádro, ale také podporuje lepší držení těla a celkové zarovnání těla. Pokud trávíte dlouhé hodiny sezením za stolem, Wall Pilates může být vaším spojencem v boji proti oslabeným svalovým a špatnému držení těla. Oproti silovým cvičením Pilates působí na svaly tak, že je „prodlužuje“, díky čemuž člověk působí štíhlěji.

4. Podpora zdraví zad a držení těla

Pokud bojujete s bolestmi zad nebo problémy s držením těla, Wall Pilates může být řešením, které jste hledali. Stěna působí nejen jako podpůrné vedení během cvičení, ale podporuje také správné držení těla. Pravidelné cvičení Wall Pilates může pomoci napravit nerovnováhu a zmírnit napětí a napětí na páteři, což přispívá k lepšímu zdraví páteře.

5. Ideální pro všechny

Ať už jste zkušený nadšenec Pilatesu nebo začátečník, Wall Pilates vyhovuje všem úrovním. Stěna nabízí pocit bezpečí, díky čemuž jsou náročné pozice dostupnější. Dá se přizpůsobit různým úrovním kondice a fyzickým schopnostem, což z něj činí inkluzivní volbu pro široké spektrum jednotlivců.Pilates mění tlak na klouby v mnohem menší míře než například běh, který může způsobovat jejich opotřebení. Proto je toto cvičení ideální volbou i pro ty, kteří trpí bolestmi v kloubech.

6. Zlepšete vnímání těla

Stejně jako tradiční Pilates, i Wall Pilates klade důraz na vědomý pohyb a uvědomění si těla. Zaměřením se na udržení kontaktu se stěnou a dosažení správného zarovnání získáte hlubší pochopení polohy, pohybů a svalové aktivace vašeho těla. Tato všímavost zlepší váš celkový zážitek z Pilates.

Wall Pilates pomáhá tónovat svaly a zlepšuje flexibilitu, stejně jako tradiční Pilates. Pomalé, kontrolované pohyby jsou ideální pro ty, kdo hledají cvičení s nízkým dopadem. Stěna umožňuje dosáhnout pozice, které byste jinak mohli považovat za obtížné. Pilates u zdi vdechne vašemu tréninku nový život. Je to zábavný způsob, jak vnést kreativitu do vaší rutiny Pilatesu.

button-newsletter-blog2cz

Jak začít s Pilatesem u zdi

Existuje spousta online zdrojů a videí, které vás provedou rutinami Wall Pilates. Začněte se cvičeními vhodnými pro začátečníky a postupně postupujte. Správná forma je rozhodující pro prevenci zranění. Pamatujte, že to, co funguje pro jednoho, nemusí být vhodné pro druhého. Poslouchejte své tělo, začněte pomalu a užijte si cestu objevování Wall Pilates. Pokud byste si chtěli vypěstovat lepší základy Pilates doporučujeme alespoň 1 soukromou hodinu 1 na 1.

Níže jsme pro vás připravili několik oblíbených videí podle toho, kolik máte času.

ONLINE VIDEA WALL Pilates

5 min.

10 min.

15 min.

20 min.

30 min.

40 min.

Pomohl vám tento článek? Pokud ano, můžete i vy pomoci někomu dalšímu tím, že budete tuto stránku sdílet. Může také sdílet své zkušenosti v komentářích pod článkem a pomůžete těm ostatním.