Neti®

NETI KANVIČKY A ČISTÉ SOLI PRO PÉČE O NOSNÉ DUTINY

Neti® to jsou konvičky k čištění nosu v různých tvarech, barvách a kvalitách pro tradiční ajurvédskou proceduru Jala Neti a čisté soli bez organických složek a přísad jako je jód, fluor či protihrudkující látky. Sůl této značky je velmi dobře snášena také alergiky.

Čistící sůl Neti® je certifikována podle Evropského lékopisu a má farmaceuticky čistou kvalitu. Její těžba a další zpracování probíhá výlučně v Evropě.

Vysoce kvalitní porcelán má vynikající pozitivní vlastnosti v porovnání s moderními výrobky z plastů a lité hlíny. Tvrdost materiálu zaručuje dlouhou životnost, kvalita povrchu zabraňuje usazení bakterií a snadno se čistí. Kromě vynikajících hygienických vlastností a dlouhé životnosti mají naše produkty Neti® další kvalitu: nepoužívají se žádné škodlivé přísady do glazury jako olovo, bor a podobně.

Nádobky na vyplachování nosu Neti® se vyrábějí v Německu v souladu s nejvyššími standardy kvality. Konvičky na vyplachování nosu jsou ručně vyráběny a glazovány ve 14 krocích v 8-denním procesu.

VÝZNAM OČISTY NOSE S KONÉVKOU NETI

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč máme dvě nosní dírky? V zásadě by nám na zásobování kyslíkem stačil jeden. Proudění dýchání v našich nosních dírkách však ovlivňuje náš energetický tok. Podle toho, zda máme otevřenou pravou nebo levou nosní dírku, se momentálně nacházíme ve fázi aktivity (vpravo) nebo odpočinku (vlevo). Stránky se mění každých jeden a půl až dvě hodiny.

Proudění našeho dýchání stimuluje naše hlavové nervy a tím ovlivňuje celé tělo. Zdravá nosní sliznice je tedy nezbytná i pro naši schopnost koncentrace. Pokud energie nemůže volně proudit přes nosní dírky, naše schopnost koncentrace je značně omezená. Proto doporučujeme pravidelné vyplachování nosu pomocí nádobky na vyplachování nosu Neti® a izotonického fyziologického roztoku. Výplach nosu aplikujte každý den – jako při pravidelném čištění zubů. Volný, rovnoměrný proud dechu ve vašem nose výrazně zvyšuje vaši pohodu.

Hygienická poznámka: Vždy udržujte nádobu na vyplachování nosu Neti® čistou. Po použití opláchněte horkou vodou nebo vložte do myčky nádobí. Vodní kámen nebo nečistoty, které se vytvořily, odstraňte pomocí octa nebo použijte běžné čistící tablety na zubní protézy. Doporučuje se občasné čištění v myčce na 60-70 stupňů Celsia nebo vyvaření alespoň čtyři minuty.

Bezpečnostní upozornění: Dodržujte návod k použití. V případě takzvaných okének v vedlejších nosních dutinách, akutních zánětech a po chirurgických zákrocích v oblasti nosohltanu je třeba se před výplachem nosu neti zeptat lékaře, zda je pro vás výplach nosu vhodný. Dbejte na správnou koncentraci soli oplachovacího roztoku, aby nedošlo k podráždění sliznic. Dojde-li k silnému podráždění sliznic, zastavte proces oplachování. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem.

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem