Sat Nam Jala Neti keramická konévka na výplach nosu malá 100 ml - nosná sprcha

Tato atraktivní konévka Jala Neti má 100 ml a používá se k čištění nosu (nosní sprcha) jako součást Šat Kariem - očistných jógových technik - tzv. jóga krije - Džalíl Neti. Konvička se doporučuje jako prevence a péče o dýchací cesty i na alergickou i sezónní rýmu.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
4.6.2024
Možnosti doručení
Kód: 11049
196 Kč
Sat Nam Jala Neti keramická konévka na výplach nosu malá 100 ml - nosná sprcha
Neti Pot Sat Nam Small 01
Tip Bestseller
30 dní na výměnu zdarma
30 dní na výměnu zdarma
Platí pro nepoškozené zboží. Peníze vrátíme do 2 prac. dní.
Rychlé doručení
Rychlé doručení
Odborné poradenství
Odborné poradenství
Odborníci, kteří vám s výběrem poradí

Sat Nam Jala Neti keramická konévka na výplach nosu malá 100 ml - nosná sprcha

Tato atraktivní konévka Jala Neti má 100 ml a používá se k čištění nosu (nosní sprcha) jako součást Šat Kariem - očistných jógových technik - tzv. jóga krije - Džalíl Neti. Je ideální na cesty. Konvička se doporučuje jako prevence a péče o dýchací cesty i na alergickou i sezónní rýmu.

Pri praktikovaní džala neti někdy nazývanou nosní sprcha dochází ke zvlhčování nosní sliznice a pročištění dutin. Solný roztok vyčistí nosní dutiny a podporuje imunitní systém

Výplach nosu teplou slanou vodou příznivě působí na celou oblast nosu: uvolňuje a odplavuje nečostoty jako prach, pyl, usazeniny a podporuje obrannou funkci nosní sliznice. Pravidelné používání konvičky k vyplachování nosu může přirozeným a šetrným způsobem předcházet onemocněním dýchacích cest a poskytnout úlevu od ucpaného nosu, nachlazení či zánětu čelních dutin a vedlejších nosních dutin.

nastavenia VLASTNOSTI A POUŽITÍ NETI POT

  • Materiál: keramika
  • Objem: 100 ml.
  • Barva: bílá
  • K vyplachování nosu rozpusťte max. 1/2 čajové lžičky soli ve 100 ml teplé vody. Otočte hlavu na jednu stranu a nakloňte se nad umyvadlem a nechte solný roztok téci z horní nosní dírky přes dolní nosní dírku. Potom vyměňte strany.
  • Pro solný roztok doporučujeme farmaceuticky čistou sůl, přírodní a jemnozrnnou mořskou sůl nebo ideálně himálajskou sůl

 upravy PÉČE 

Doporučujeme umýt mýdlovou vodou, ale horkou převařenou vodou po každém použití.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO JAK POUŽÍVAT NETI KONÉVKU:

Doplňkové parametry

Kategorie: Konvičky pro výplach nosu, oleje a soli
Záruka: 2 roky
Materiál: Keramika
Barva: Bílá
Objem: 100 ml
Kategorie: Očistné pomůcky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

NETI KANVIČKY A ČISTÉ SOLI PRO PÉČE O NOSNÉ DUTINY

Neti® to jsou konvičky k čištění nosu v různých tvarech, barvách a kvalitách pro tradiční ajurvédskou proceduru Jala Neti a čisté soli bez organických složek a přísad jako je jód, fluor či protihrudkující látky. Sůl této značky je velmi dobře snášena také alergiky.

Čistící sůl Neti® je certifikována podle Evropského lékopisu a má farmaceuticky čistou kvalitu. Její těžba a další zpracování probíhá výlučně v Evropě.

Vysoce kvalitní porcelán má vynikající pozitivní vlastnosti v porovnání s moderními výrobky z plastů a lité hlíny. Tvrdost materiálu zaručuje dlouhou životnost, kvalita povrchu zabraňuje usazení bakterií a snadno se čistí. Kromě vynikajících hygienických vlastností a dlouhé životnosti mají naše produkty Neti® další kvalitu: nepoužívají se žádné škodlivé přísady do glazury jako olovo, bor a podobně.

Nádobky na vyplachování nosu Neti® se vyrábějí v Německu v souladu s nejvyššími standardy kvality. Konvičky na vyplachování nosu jsou ručně vyráběny a glazovány ve 14 krocích v 8-denním procesu.

VÝZNAM OČISTY NOSE S KONÉVKOU NETI

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč máme dvě nosní dírky? V zásadě by nám na zásobování kyslíkem stačil jeden. Proudění dýchání v našich nosních dírkách však ovlivňuje náš energetický tok. Podle toho, zda máme otevřenou pravou nebo levou nosní dírku, se momentálně nacházíme ve fázi aktivity (vpravo) nebo odpočinku (vlevo). Stránky se mění každých jeden a půl až dvě hodiny.

Proudění našeho dýchání stimuluje naše hlavové nervy a tím ovlivňuje celé tělo. Zdravá nosní sliznice je tedy nezbytná i pro naši schopnost koncentrace. Pokud energie nemůže volně proudit přes nosní dírky, naše schopnost koncentrace je značně omezená. Proto doporučujeme pravidelné vyplachování nosu pomocí nádobky na vyplachování nosu Neti® a izotonického fyziologického roztoku. Výplach nosu aplikujte každý den – jako při pravidelném čištění zubů. Volný, rovnoměrný proud dechu ve vašem nose výrazně zvyšuje vaši pohodu.

Hygienická poznámka: Vždy udržujte nádobu na vyplachování nosu Neti® čistou. Po použití opláchněte horkou vodou nebo vložte do myčky nádobí. Vodní kámen nebo nečistoty, které se vytvořily, odstraňte pomocí octa nebo použijte běžné čistící tablety na zubní protézy. Doporučuje se občasné čištění v myčce na 60-70 stupňů Celsia nebo vyvaření alespoň čtyři minuty.

Bezpečnostní upozornění: Dodržujte návod k použití. V případě takzvaných okének v vedlejších nosních dutinách, akutních zánětech a po chirurgických zákrocích v oblasti nosohltanu je třeba se před výplachem nosu neti zeptat lékaře, zda je pro vás výplach nosu vhodný. Dbejte na správnou koncentraci soli oplachovacího roztoku, aby nedošlo k podráždění sliznic. Dojde-li k silnému podráždění sliznic, zastavte proces oplachování. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem.

Podobné produkty