11 světových Pilates značek, které musíte znát

Pilates, se svým důrazem na sílu, flexibilitu a rozvážný pohyb, se stal celosvětovým fenoménem. S nárůstem poptávky po kvalitním pilates vybavení vzniklo množství značek, přičemž každá přispívá k evoluci a růstu této disciplíny. V tomto článku se podíváme na seznam nejznámějších pilates značek, které zanechaly významný dojem, abecedně uspořádaných pro snadné hledání.

V dohledné budoucnosti se očekává, že trh s Pilates vybavením zažije trvalý růst, poháněný rostoucí poptávkou po udržitelných a inovativních produktech. Prognózy naznačují, že do roku 2030 dosáhne celosvětový trh s vybavením Pilates několik milionů, což dokazuje nepředvídané roční tempo růstu od roku 2023 do roku 2030 na rozdíl od předešlé dekády.

1. AeroPilates - UK

AeroPilates

AeroPilates od zakladatelky Marjolein Brugman, je známý pro své inovativní a dostupné pilates vybavení. Jejich sortiment dostupných reformerů a příslušenství zohledňuje začátečníky i pokročilé cvičence, poskytujíc platformu pro celostní cvičení s důrazem na budování jádra a flexibility.

AeroPilates přináší revoluční přístup ke cvičením Pilates Reformer, který hladce integruje podstatu klasických cvičení s moderním nádechem - odrazem. Tento dynamický doplněk transformuje vaše cvičení. Nejenže odrazové prkno zvyšuje sílu a flexibilitu, ale také zvyšuje kardiovaskulární výkon a tvaruje vaše tělo.

2. Align Pilates - UK

Align Pilates

Align Pilates vyniká svojí snahou vytvářet vysoce kvalitní a odolné pilates vybavení. Jejich reformery, židle a barely jsou navrženy s precizností a pozorností k detailům, nabízející bezproblémový a efektivní zážitek z pilates.

Align-Pilates je uznáván pro jeho rozsáhlé využití mnoha sportovními profesionály v různých vrcholových sportech, což svědčí o široké produktové řadě, která nabízí přístroje pro trénink i rehabilitaci. Společnost je poháněna posláním rozšířit výhody cvičení Pilates na strojích, v souladu s původní vizí Josepha Pilatesa, pro širší publikum. Důraz je kladen na snížení celkových nákladů na vysoce kvalitní vybavení Pilates, čímž se podpoří růst nových Pilates studií. Cílem této snahy je překonat omezení, kterým čelí mnohé země, kde vysoké náklady na vybavení omezují růst studií.

3. BASI - USA

BASI pilates

Společnost BASI, kterou v roce 1989 založil celosvětově uznávaný Pilates učitel Rael Isacowitz, si již více než 30 let udržuje pozici lídra v prémiovém vzdělávání Pilates cvičení.

BASI (Body Arts and Science International) zůstává odhodlána prosazovat principy umění, vědy a, co je nejdůležitější, odkaz Josepha a Clary Pilates.

Společnost BASI, známá pro svůj inovativní přístup a akademickou dokonalost, se věnuje poskytování nejrozsáhlejších zkušeností se vzděláváním Pilates dostupných v tomto odvětví.

Jejich odhodlání kombinovat vědu a umění v učení pilatesu jim přineslo celosvětovou pověst pro excelenci.

4. Balanced Body - USA

Balanced Body

Balanced Body je největším americkým výrobcem vybavení Pilates, který se může pochlubit více než 40-letou působností na trhu. Jejich vybavení Pilates, včetně reformerů, cadillaků, židlí a barrelů, je pečlivě navrženo, zahrnuje inovativní řešení a je vyrobeno z vysoce kvalitních materiálů.

Tyto stroje hladce integrují originální design Josepha Pilatesa s nejmodernější technologií a současným pohledem na biomechaniku těla.

5. Elina Pilates - USA/ES

Elina Pilates

Elina Pilates je přední značka v oblasti strojů a příslušenství pro pilates. Byla založena téměř před dvěma desetiletími a představuje rozsáhlé zkušenosti a tým profesionálů.

Produkty značky se dnes těší mezinárodnímu uznání. Elina Pilates má globální zastoupení ve studiích na pěti kontinentech a díky své vynikající hodnotě za peníze získává doporučení od profesionálů z celého světa.

Elina Pilates se řídí cílem navrhovat a vyrábět vysoce kvalitní stroje a příslušenství na profesionální úrovni za konkurenční ceny. Značka se zavázala zpřístupnit Pilates studiím a domácnostem na celém světě a nabízet personalizovanou pozornost a špičkové produkty.

Díky rozmanité škále strojů v různých velikostech a výškách spolu s všestranným příslušenstvím se Elina Pilates snaží přizpůsobit každému prostoru. Značka upřednostňuje výzkum a využívá vysoce kvalitní materiály v každé fázi výroby.

6. Gratz - USA

Gratz Pilates

Gratz Industries, založená v roce 1928 v New Yorku Frankem Gratzem, vznikla jako zakázková dílna vyrábějící prototypy průmyslového designu, architektonický kov, nábytek a sochy pro renomované designéry po celém světě. Společnost je nyní uznávána jako původní výrobce přístrojů na pilates a důvěryhodný zdroj autentického vybavení.

Tradice preciznosti a řemeslné dovednosti pokračovala i pod vedením Frankova syna Donalda Gratze. Koncem 60. let Donald, využívajíc své inženýrské a kovoobráběcí znalosti, úzce spolupracoval s Romanou Kryzanowskou. Tato spolupráce sehrála klíčovou roli při zachování rozměrů a proporcí nezbytných pro správné fungování Pilatesova aparátu. Trvalá věrnost původní vizi Josepha Pilatesa je evidentní v Gratzově závazku k neomylnému řemeslu a náročným specifikacím, což je tradice, která přetrvává dodnes.

7. Lagree - USA

lagree

Lagree rozšiřuje základní koncepce pilatesu začleněním technik z různých forem odporového tréninku, jako je vzpírání. Cvičení se provádějí na stroji Megaformer, kde se využívá směs tělesné hmotnosti a odporu/pomoci pružin. Tento přístup umožňuje komplexní cvičení, zvýšení síly, definice, vytrvalosti, flexibility a rovnováhy.

Metoda Lagree zahrnuje složité pohyby určené k zapojení více svalových skupin do každého cvičení. S důrazem na pomalé a kontrolované pohyby zajišťuje prodlouženou aktivaci svalů. Promyšlené tempo maximalizuje čas pod napětím svalů, stimuluje pomalá svalová vlákna a přispívá ke zvýšené svalové vytrvalosti a definici.

Lagree předefinovalo pilates svojí metodou Lagree Fitness, zdůrazňující cvičení s vysokou intenzitou a nízkým dopadem. Jejich stroje Megaformer překonávají limity tradičního pilatesu, nabízejíc dynamický a efektivní přístup k celotělovému posilování.

8. Merrithew - CA

Merrithew pilates

Společnost Merrithew ® byla založena v roce 1988 s posláním vytvářet programy, vybavení a služby v oblasti fitness s vysokou integritou, aby umožnily profesionálům v oblasti fitness a nadšencům dosáhnout svého plného potenciálu. Zakladatelé věří, že efektivní, zodpovědné a uvědomělé cvičení tvoří základní kámen lepšího života a jsou odhodláni zpřístupnit jej jednotlivcům každého věku, úrovně zdatnosti a schopností.

Ve spolupráci s týmem fyzioterapeutů, inženýrů, profesionálů v oblasti sportovní medicíny a fitness je společnost Merrithew® odhodlána postupovat a inovovat své vzdělávání, vybavení a produkty v souladu s nejnovějším výzkumem v oblasti vědy o cvičení a fitness poznatků. Během tohoto procesu společnost neochvějně prosazuje svůj závazek k bezpečnosti, účinnosti, kvalitě a originalitě.

Merrithew je globálním lídrem v oblasti vzdělávání a vybavení pro tělo a mysl. Merrithew je také autorem metody STOTT PILATES®.

9. MetaLife - BRA

MetaLife

MetaLife je největší a nejkomplexnější továrna na pilates a funkční tréninková zařízení v Jižní Americe, která se věnuje podpoře zdraví.

Vždy ve snaze o inovaci a dokonalost ve výrobě zařízení Pilates, jakož i ve vztazích se zákazníky, dodržují závazek k mezinárodním standardům kvality, všestrannosti a bezpečnosti. Tento závazek je zařadil mezi nejvíce doporučenou značku profesionálů Pilates.

Každý kus MetaLife se před uvedením na trh podrobuje přísným laboratorním testům.

Proces výroby a montáže zařízení MetaLife využívá nejmodernější zpracovatelská zařízení v zemi, vybavená třemi pracovními centry CNC (Computer Numeric Control). Nedílnou součástí výrobního procesu jejich zařízení jsou přesné elektronické souřadnice, pečlivý výběr zalesněného dřeva, pečlivý výběr dodavatele a materiálu a kontrola kvality.

10. Peak Pilates - USA

peak pilates

Peak Pilates®, který byl založen téměř před 25 lety v Boulder, CO, nadále stanovuje standard pro řemeslné zpracování, inovace a funkčnost. Rodina zařízení společnosti, která čerpá inspiraci z nadčasové krásy Colorado Rockies a principů, které zavedl Joseph Pilates, od klasických ručně vyráběných dřevin až po špičkové kovové vzory, je pečlivě vyrobena s ohledem na krásu, funkci a tradici.

Peak Pilates® využívá výhradně těch nejlepších materiálů, včetně tradičního dřeva, veganské kůže a moderních kovů, aby vzdal hold originálním designem Josepha Pilatesa. Každá složka je pečlivě vybrána, aby se zachovala autentičnost cvičení Pilates.

Jako lídr v oboru v bezkonkurenčním vzdělávání instruktorů nabízí Peak Pilates® komplexní program založený na klasickém pilatesu, který pokrývá celé spektrum tradičního pilatesu. Dodatečné programy poskytují flexibilitu pro začlenění současných cvičení, postupů a stylů výuky.

11. Sissel - DE/SWE

spinefitter

Příběh o úspěchu produktů SISSEL® vznikl před 35 lety ve Švédsku, kdy jedna Švédka, podobně jako mnohé jiné, bojovala s bolestí krku. V roce 1986 při hledání přírodního a zdravého léku vyvinula speciální polštář známý jako polštář na krk SISSEL®. Tento inovativní produkt poskytoval přirozenou a účinnou podporu dolní krční páteře a rychle si získal oblibu nejen ve Švédsku, ale také mezi lékaři, terapeuty a jednotlivci zabývajícími se krčními problémy.

Jens a Lars Friebelovi, švédsko-německí bratři, byli obeznámeni s polštářem na krk prostřednictvím své matky Margarety Friebelové. Zaujatý jeho jedinečným tvarem a jeho pozitivním dopadem se bratři v roce 1989 rozhodli představit krční polštář, nyní nazývaný SISSEL® Classic, do Německa. Rychle se stal bestsellerem nejen v Německu, ale téměř po celé Evropě a dodnes se prodávají miliony kusů.

V roce 2002, označujíc další významnou kapitolu tohoto švédsko-německého úspěšného příběhu, bratři Friebelovi spolu s dalšími obchodními partnery získali značku SISSEL®. Mezinárodní centrálu přemístili do svého domova v malebném regionu Pfalz. SISSEL® se přetransformoval na kvalitní zdravotní značku. V současnosti působí Jens Friebel jako generální ředitel společnosti SISSEL® s podporou svého bratra Larse v roli finančního ředitele. Švédsko a Německo zůstávají zeměmi primární výroby pro SISSEL®, což je skutečnost, která přináší hrdost současným akcionářům, včetně Novacare GmbH Germany, SISSEL® France a Hospidex Belgium.

Sissel je uznáván za svůj přínos pilatesu prostřednictvím designu a výroby vysoké kvality pomůcek a příslušenství. Od podložek až po míče, Sissel zvyšuje zážitek z pilatesu poskytováním podpůrných nástrojů pro cvičence na všech úrovních.

button-newsletter-blog2cz

5

Pomohl vám tento článek? Pokud ano, můžete i vy pomoci někomu dalšímu tím, že budete tuto stránku sdílet. Může také sdílet své zkušenosti v komentářích pod článkem a pomůžete těm ostatním.