ZAMILUJTE SI SVÉ DOMÁCÍ JÓGA STUDIO. MÁME 5 TIPŮ JAK SI JEJ VYTVOŘIT.

Nejkrásnější domácí jóga studio je to, které je tvořeno srdcem.

Kvalita našeho života je přímo závislá od naší duševní hygieny. Věnovat svůj čas meditaci, praktikování mindfulness a cvičení jógy lze nepochybně zařadit mezi způsoby, jakými dáváme svému tělu a duši najevo, že nám na nich záleží a chceme jim dát veškerou péči, kterou si zaslouží. Líbilo by se vám, kdyby vám někdo řekl, že si můžete vytvořit místo, které bude patřit pouze vám? Vaší duši? Vašim myšlenkám? Vašemu srdci? Místo kde můžete naplno cítit pozitivní energii, klid a přítomný moment. My jsme ten někdo a říkáme vám, že toto místo nemusí být jen sen. Postačí trochu kreativity a chuti vytvořit něco jedinečné. Přesně takové bude vaše domácí jóga studio, pokud do jeho tvorby vložíte své srdce.

Kreativitě nelze dělat navzdory. Musíme jí dát volnost, ať se vyřádí v nekonečném vesmíru fantazie a tvoření. Pomyslete na všechno to, co vás vezme během meditace a jógy do světa relaxu a příjemných pocitů. Vytvořte si doma svůj bezpečný přístav, místo ve kterém lze kdykoliv zakotvit, když to vaše duše a tělo budou potřebovat. Místo, které se vám bude spojovat s relaxací, klidem a harmonií. Vytvořte si doma své domácí jóga studio pro svůj vlastní work-life balance a nechte se inspirovat pár tipy od nás:

Inspirativní tipy pro vytvoření domácího jóga studia:

1. NÁJDĚTE SI TO PRAVÉ MÍSTO

misto na cviceni jogy

Vyberte si doma vhodný prostor, prostředí, které vám nabízí dostatečný klid, soukromí a nepřináší zbytečné rozptýlení od všeho ostatního. Místo, kde můžete věnovat čas sobě.

2. DOTVOŘTE SI SVÉ MÍSTO

joga doplnky

3.DOLAĎTE ATMOSFÉRU MÍSTA

Ozdobte stěny rámečky s obrázky nebo inspirativními citáty, nezapomeňte naaranžovat kytičky a rostlinky, přidejte svíčky nebo malé řetězy světýlek. Atmosféru studia příjemně doplňují i ​​různé tematické sošky a meditační misky. A nesmíme zapomenout ani na koberečky, které dokáží místnosti dát zcela nové kouzlo. Koberečky z udržitelných materiálů si můžete vybrat přehledně třeba na vyhledávači nábytku a dekorací, Biano.cz. Díky možnosti filtru Udržitelné materiály, si můžete vybrat i věci nejen do svého jógového studia, ale i do ložnice nebo kamkoliv do bytu, z materiálů, které tolik nezatěžují životní prostředí.  

jogove pomucky

  • POHODLÍM: Pohodlně se usaďte, protože ... všechno kouzlo začne v momentě, kdy je atmosféra pro vás příjemná a vaše tělo i mysl se uvolní. S čím se vám spojuje pohodlí během relaxace? Kdybyste si mohli vybrat, upřednostnili byste klasickou jogamatku, meditační podložku nebo polštář? Volba je na vás, je to přece váš chrám pohodlí a příjemné atmosféry. Jednoznačně nezapomínejte i na deku.
  •  ZVUKEM: Léčivé ticho nebo zvuk? Režie ideální atmosféry je ve vašich rukou! Oblíbené Spotify, ale i YouTube jsou bohatým zdrojem uklidňující hudby a relaxačních playlistů. Do svého studia můžete zakomponovat nenápadný malý repráček.

https://open.spotify.com/playlist/05NmwnMz9zoS0sD07Ai6uz?si=b6SHWtmfSvq0XxVM7OfWHg

  • VŮNÍ: Seznamte se s vonnými tyčinkami a aroma difuzérem, které by měly mít ve vašem studiu své čestné místo. Samozřejmostí jsou také svíčky, esenciální a vonné olejíčky.
  • SVĚTLEM: Závěs na okno je skutečný game changer, který vám umožní hrát si se světlem pokaždé jinak, podle nálady. Ráno si naplno užívejte sluníčko, naopak odpoledne, když cítíte potřebu tmavší místnosti se svíčkami, závěs jednoduše vždy splní vaše přání.

 

4. PŘIPRAVTE SI AKTIVITY

cviceni jogy

Ne nadarmo se říká, že připraveným štěstí přeje. Váš domácí prostor je místem, kde jste sami sobě pánem a můžete v něm dělat vše, co pohladí vaši duši. Je pochopitelné, že důležitou součástí trávení času ve vašem studiu je zcela odevzdání se přítomnému okamžiku. Během různých cvičení, meditace a relaxu neexistují žádná pravidla toho CO a JAK byste měli dělat. Dveře pro spontánnost jsou dokořán otevřené, avšak menší příprava může být vítaná v případě, že chcete:  

  • RELAXOVAT ČTENÍM: jsou knihy pro vás relax? Máte pocit, že čtení je činnost, kterou byste chtěli ve svém jóga prostředí dělat? Do toho! Vybavte své domácí studio knihami, které rádi čtete, které vás inspirují nebo, které plánujete v příštích dnech přečíst.
  • TRÉNOVAT MINDFULNESS: nastudujte si informace o praktikování meditace, najděte aplikaci, která vám při mindfulness pomůže-seznamte se s ní a předem zjistěte, zda je to ta pravá aplikace pro vaši meditaci. Kromě aplikací jsou zde i různé vedené meditace, kde vás něčí příjemná hlas provází během nahrávky. Předem si najděte nahrávku, která je pro vás příjemná a která ve vás vzbuzuje příjemný pocit. Pokud máte chuť si zameditovať online, vyzkoušejte skupinové sezení přes Zoom v tradiční zenové škole Kwan Um Bratislava: https://www.facebook.com/events/734378106967007/
  • CVIČIT JÓGU: tipem na různé videa jsme se věnovali v několika našich předešlých článcích. Pokud se příliš nevyznáte v cvicích a technice jógy, je více než přínosné si dopředu napozerať videa a najít si ty, které chceme vyzkoušet v našem domácím studiu.
  • PSÁT SVÉ MYŠLENKY: vaše jóga studio je místo pro vaši duši. Pokud je součástí vaší rutiny v rámci duševní hygieny psaní si svých myšlenek, inspirací, citátů nebo vedení si deníku, připravte si vše potřebné. Váš zápisník nebo deník je váš společník, proto si vyberte ten, který ve vás vyvolává pozitivní pocity.

 

5. ZAMILUJTE SE DO SVÉHO MÍSTA

Inspirace na závěr nebo jako vypadají jiné domácí jóga studia: Myslete na to, že si vytváříte své "happy place", kde je prioritou pocit harmonie a klidu. Bude to místo, které vám pomůže v každodenním životě vyvažovat work-life balance. Je krásné se inspirovat nápady druhých, ale v konečném důsledku by toto místo mělo být projekcí toho, po čem toužíte vy a toho, co se vám spojuje s pojmem "moje ideální místo klidu".

Načerpejte další inspirace v naší sbírce na Pinterestu pinterest.ikon.news

Partnerem článku je Fitshaker.sk. Přidej se k aktuální iniciativě #cvicimdoma

pomucky na cviceni