Kde si mohu udělat certifikované kurzy Pilates instruktora v Česku?

Pilates se v Česku stává stále více populárnějším a existuje mnoho článků, v nichž se dozvíte, co je Pilates a kde si ho můžete zacvičit.

Připravili jsme pro vás článek o tom, kde Pilates v Česku studovat, pokud se chcete stát instruktorem, nebo si jen chcete rozšířit své znalosti a strávit smysluplný čas zkoumáním pohybu, těla a mysli.

Na úvod představíme hlavní školy Pilates ve světě.

Balanced Body

Uznávaný celosvětový lídr v oblasti vědomého pohybu, Balanced Body, nás neustále ohromuje svou snahou šířit osvětu v oblasti pohybu a zdraví. Balanced Body zahrnuje více než 400 pedagogů, kteří jsou členy sítě Balanced Body Educator. Tito pedagogové šíří své znalosti do více než 60 zemí po celém světě. Je to proto, že jejich vzdělávací programy zdůrazňují univerzální pohybové principy. Tyto principy jsou založeny na nejaktuálnějších biomechanických teoriích vědy o pohybu a cvičení. Zaměření na tyto principy vytváří dynamický vzdělávací zážitek, který je ihned aplikovatelný v praxi.

Je pozoruhodné, že tyto vzdělávací programy posilňují pohybové principy, které jsou univerzální a aplikovatelné pro všechny formy pohybu. Tím, že nabízejí komplexní porozumění biomechanice těla, pomáhají studentům a instruktorům dosáhnout optimální pohybové efektivnosti.

Certifikace od Balanced Body je zlatým standardem ve světě vědomého pohybu a fitness. Instruktoři, kteří jsou držiteli této certifikace, jsou uznáváni jako inovátoři a lídři v oblasti pohybové vědy, fyzioterapie a fitness. Toto ocenění jim otevírá dveře k nejlepším instruktorům na světě a nejnovějším vzdělávacím programům.

Certifikovaní instruktoři mají přístup k bohaté online podpoře, včetně vzdělávacích videí, virtuálních workshopů, konferencí a streamových cvičení. Kromě toho mají k dispozici marketingové materiály, které jim pomáhají šířit osvětu o výhodách vědomého pohybu a přispívat k zdraví a pohodlí svých klientů.

Balanced Body Educator je více než jen vzdělávacím programem, je to komunita vášnivých instruktorů, kteří spojili své síly, aby změnili svět pohybu a zdraví. S touto globální sítí pedagogů jsme připraveni pokračovat, šířit osvětu a přispívat k zdraví celého světa.

STOTT PILATES - Merrithew

Učte se od nejlepších a staňte se odborníkem ve světě Pilates. Charakteristická vzdělávací metoda STOTT PILATES nemá v tomto odvětví obdoby pro svou důkladnost a kvalitu.

Stott Pilates je synonymem pro kvalitu a přesnost ve světě Pilates. Současný repertoár Pilates je rozsáhlý a náročný, a právě zde přichází na řadu vzdělávací metoda STOTT PILATES. Vzdělávejte se, získejte odborné znalosti a posuňte svou kariéru instruktora Pilates na vyšší úroveň.

Rozvíjejte své schopnosti s certifikačními programy Pilates. Všechny programy jsou založeny na 5 základních principech STOTT PILATES, které zahrnují komunikační schopnosti, verbální navigaci, modifikace pro různé typy těl a teorii posturální analýzy. Tyto principy vám umožní vytvářet efektivní a bezpečné cvičební programy pro vaše klienty.

Vítáme všechny instruktory Pilates a fitness bez ohledu na předchozí zkušenosti. Naše certifikační workshopy Pilates pokrývají širokou škálu témat, od základů po specializované programy pro různé skupiny klientů. S více než 150 různými workshopy si můžete vybrat ty, které nejlépe odpovídají vašim potřebám a zájmům.

Chcete se stát uznávaným odborníkem ve své oblasti? S workshopy se můžete stát Merrithew specialistou v oblasti, která vás nejvíce zajímá. Postupem času a absolvováním určitého počtu workshopů můžete získat prestižní označení. Vzdělávací metoda STOTT PILATES je známá pro svou důkladnost a kvalitu. Nejenže vás naučí všechno potřebné pro úspěšnou kariéru instruktora Pilates, ale také vám otevře dveře k nové úrovni odbornosti a příležitostem. Buďte součástí této prestižní komunity a posuňte se dál ve své kariéře učitele Pilates.

BASI

S 30 lety vedoucí pozice ve vzdělávání Pilates, inovací a oddanosti umění. Významný pedagog Pilates, Rael Isacowitz, založil společnost BASI™ (Body Arts and Science International) v roce 1989. Od té doby se stala lídrem ve světě vzdělávání Pilates. Cílem je zůstat věrný umění, vědě a, co je nejdůležitější, principům Josepha a Clare Pilates.

S pověstnou inovací a akademickou excelencí se BASI™ zavazuje poskytovat komplexní vzdělávací zkušenosti a dostupné zdroje pro všechny, kteří se chtějí stát instruktory Pilates. Absolventi BASI Pilates šíří své znalosti po celém světě a tvoří rostoucí rodinu vášnivých profesionálů Pilates.

Chcete se stát učitelem Pilates a zažít výjimečné vzdělávání? Vyberte si jeden z našich programů vzdělávání učitelů Pilates a vstupte do světa BASI™. Naše vysokoškolské programy jsou náročné, ale zároveň obohacující. Jejich cílem je rozvíjet potenciál každého budoucího instruktora.

Na své cestě budete mít podporu výjimečného týmu vysoké kvalifikace. Každý z našich instruktorů je oddán vaší úspěšné cestě k certifikaci Pilates. Staňte se součástí naší rostoucí rodiny vášnivých profesionálů Pilates. Připojte se k tisícům úspěšných absolventů BASI Pilates a začněte svoji cestu k výuce Pilates.

button-newsletter-blog2cz

Kurzy pro Pilates instruktora v České republice

 

Elixirakademie.cz

Elixír akademie vznikla v roce 2012 jako vzdělávací instituce, pod kterou spadá pořádání akreditovaného rekvalifikačního kurzu Pilates, Cvičitel zdravotní tělesné výchovy a Jógy pro budoucí instruktory, a školení, která jsou určena nejen instruktorům, ale i nadšencům a příznivcům zdravého pohybu (pro účast na školení nemusíte být certifikovaným instruktorem).

Iqpohyb.cz

Najdete zde jak akreditované rekvalifikační kurzy, tak odborné semináře a cvičební kongresy či pohybové workshopy. To vše zaměřeno na oblasti fitness, pilates, jóga a zdravotní cvičení. Jedině v IQpohybu najdete úplně všechny kurzy celého pilates:

 • matwork 1 - fundamentální program v rozsahu 250 vyučovacích hodin
 • matwork 2 – intermediate a advance program / 80+30 vyučovacích hodin
 • matwork 3 - personal trainer / 80+30 vyučovacích hodin
 • cadillac & springboard 1 fundamentální program / 30 vyučovacích hodin
 • reformer 1 fundamentální program / 30 vyučovacích hodin
 • reformer 2 intermediate a advance program v rozsahu 30 vyučovacích hodin
 • wunda chair 1 / 10 vyučovacích hodin
 • spine corrector 1 fundamentální program / 10 vyučovacích hodin
 • ladder barrel / 10 vyučovacích hodin
 • ped-o-pull / 10 vyučovacích hodin
 • Joes Toe Gizmo fundamentální program /10 vyučovacích hodin
 • odporový kruh - magic circle / 10 vyučovacích hodin

  připravujeme:
 • cadillac & springboard 2 - intermediate a advance program / 30 vyučovacích hodin
 • reformer clinic / 30 vyučovacích hodin - pro lidi se zdravotním omezením
 • cadillac & springboard clinic / 30 vyučovacích hodin – pro lidi se zdravotním omezením

Mypilates.cz

Instruktor Pilates - REFORMER ve spolupráci s Americkou univerzitou Balanced Body.

 • možnost získat mezinárodní certifikát BBU
 • odborné semináře a workshopy navazující na základní kurzy
 • absolvování kurzu Instruktor pilates - Pohybové principy
 • absolvování kurzů REFORMER 1, 2, 3

Pilates.cz

Mgr. Renata Sabongui absolvovala od roku 1993 mnoho školení v USA na metodiku Pilates v THE PILATES CENTER OF NAPLES, FLORIDA u Amy Cowerdalle, Glena Farga, dále u Kathy Corey.

SABONGUI PILATES ACADEMY je vlastníkem Evropské komunitární ochranné známky. Systém je zcela komparativní mezinárodně.

Mezinárodní standard :
100 hodin – Beginners (začátečník)
250 – 300 hod. Intermediate (pokročilí)
400 hodin – Advanced (velmi pokročilí)*

Pilatespoint.cz

Budete školení zkušeným trenérem instruktorů (STOTT PILATES® Instructor Trainer), který vás může vést na vaší vzdělávací cestě. Naše školení je často nazývané "Ivy League" Pilates vzdělání. Je to pověst, na kterou jsme hrdí a filozofie a způsob, kterým můžete budovat dál svou kariéru.

 • AM - Advanced Matwork
 • IMP - Intensive Mat-PlusTM
 • AR - Advanced Reformer
 • IR - Intensive Reformer
 • ICAD - Intensive Cadillac
 • IMP - Intensive Mat-PlusTM
 • IR - Intensive Reformer

5

Pomohl vám tento článek? Pokud ano, můžete i vy pomoci někomu dalšímu tím, že budete tuto stránku sdílet. Může také sdílet své zkušenosti v komentářích pod článkem a pomůžete těm ostatním.